11. Novembris 2021 08:39
Jaunumi
Tiesībsargs rīkos diskusiju “Māksla – brīvība vai tiesības šokēt?”

Piektdien, 10. decembrī, par godu Starptautiskajai cilvēktiesību dienai plkst. 13.00-15.00 tiesībsargs rīkos tiešsaistes diskusiju “Māksla – brīvība vai tiesības šokēt?”. Diskusijas laikā kopā ar mākslas, jurisprudences, psiholoģijas un socioloģijas ekspertiem tiks meklētas atbildes uz jautājumu: vai mākslas vieta ir tikai mākslas galerijā?

Diskusija būs vērojama tiešraidē Tiesībsarga biroja Facebook kontā, kā arī citās interneta vietnēs, par kurām tiks paziņots atsevišķi.

Diskusijas tēma tiks vērtēta gan no juridiskās, gan mākslas, psiholoģijas un sociālās perspektīvas, par kurām spriedīs attiecīgās jomas eksperti un sabiedrībā zināmas personības. Pasākumu ar ievadvārdiem atklās tiesībsargs Juris Jansons, un tajā piedalīsies zvērināta advokāte, zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” partnere LL.M. Ieva Andersone, ārlietu ministra padomnieks Mg. iur. Mārtiņš Drēģeris, Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vecākā juriste Eva Vīksna, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, profesors Kristaps Zariņš, žurnālists Māris Zanders un Latvijas Mākslas terapijas asociācijas valdes priekšsēdētāja, docētāja RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedrā Mg.sc.sal. Elīna Akmane. Diskusiju moderēs Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas juridiskā padomniece Ilona Lošaka.

Tiesībsargs akcentē – māksla ir viens no cilvēka izpausmes veidiem, ko aizsargā vārda brīvība. Vienlaikus māksla nereti pārbauda šīs brīvības robežas un var aizskart kādu sabiedrības grupu jūtas.

Mākslai tiek dota diezgan plaša izpausmes telpa un virkne likumīgu ierobežojumu izpausmes brīvības jomā uz to neattiecas. Vienlaikus pastāv uzskats, ka māksla ne vienmēr un ne visur ir “vietā”.

Kā zināms, šogad sabiedrībā plašu rezonansi izraisīja Kristiana Brektes publiskais mākslas darbs – murālis, kas bija veltīts māksliniecei Džemmai Skulmei, un darba vizualizācija, īpaši tā atrašanās uz izglītības iestādes ēkas fasādes, sabiedrībā izraisīja neviennozīmīgu vērtējumu. Toreiz savu vērtējumu sniedza arī tiesībsargs.

Pirms vairāk nekā septiņdesmit gadiem 10. decembrī ANO pieņēma un apstiprināja Vispārējo Cilvēktiesību deklarāciju. Kopš šī brīža 10. decembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā cilvēktiesību diena.

Kā nemainīga vērtība ik gadu, Starptautiskās cilvēktiesību dienas laikā ir tiesībsarga rīkotā konference par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties