23. Novembris 2021 11:31
Jaunumi
Seminārs “Kopā”! Kāds būs Latvijas Bērnu mājas modelis?
Viļņas “Barnahus” centrs. Foto: Christophe Vander Eecken, eealibrary.org

Kāds būs Latvijas Bērnu mājas modelis? Uz šo un citiem bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem atbildes tiks meklētas Eiropas Ekonomikas zonas grantu programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” ietvaros Labklājības ministrijas rīkotajā seminārā “Kopā” sadarbībā ar Islandes Valsts bērnu tiesību aģentūru, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un Valsts Bērnu tiesības aizsardzības inspekciju un citām bērnu tiesību aizsardzības jautājumos iesaistītajām organizācijām.

Seminārs notiks 2021. gada 25. un 26. novembrī, to atklās Iekšlietu ministre Marija Golubeva un Labklājības ministrs Gatis Eglītis. Semināra mērķis ir informēt dalībniekus un savstarpēji dalīties pārdomās ar bērnu tiesību aizsardzības jomas profesionāļiem Latvijā, Islandē, Īrijā un Igaunijā par starpdisciplinārās sadarbības nozīmi un plānotajām sistēmiskajām izmaiņām lietās, kas saistītas ar vardarbības pret bērniem pierādījumu iegūšanu un fiksēšanu kriminālprocesa ietvaros, lai tos izmantotu tiesā, kā arī par aizsardzības un atbalsta nodrošināšanu cietušajiem.

Semināra norisi būs iespējams vērot arī tiešraidē Labklājības ministrijas Facebook kontā 25. novembrī plkst.13.00-17.00 un 26. novembrī plkst.10.00-15.00.

Bērnu māja (Barnahus) ir pasaulē atzīts starpinstitucionālās sadarbības modelis, kurā īpašs uzsvars likts uz cietušā bērna interesēm un pēc iespējas saudzējošāku pieeju gadījumā, ja nepieciešama tiesību aizsardzības institūciju iejaukšanās. Projekts “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” tiks ieviests līdz 2024. gada marta beigām. Tā kopējais finansējums ir 2,07 miljoni eiro. 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties