25. Novembris 2021 16:02
Jaunumi
Iekšlietu ministre: Bērnam draudzīga justīcijas sistēma ir nepieciešamība, nevis greznība

25. novembrī iekšlietu ministre Marija Golubeva kopā ar labklājības ministru Gati Eglīti atklāja semināru, kas veltīts projekta Bērnu māja (Barnahus) ieviešanai Latvijā. Pasākumu rīkoja Labklājības ministrija sadarbībā ar Islandes Valsts bērnu tiesību aģentūru, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un Valsts Bērnu tiesības aizsardzības inspekciju.

Bērnu māja ir pasaulē atzīts starpinstitucionālās sadarbības modelis, kurā īpašs uzsvars likts uz cietušā bērna interesēm un pēc iespējas saudzējošāku pieeju gadījumā, ja nepieciešama tiesību aizsardzības institūciju iejaukšanās. Projekts “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” tiks ieviests līdz 2024. gada marta beigām. Tā kopējais finansējums ir 2,07 miljoni eiro.

"Bērnu mājas modelis ir viens no piemēriem, kurā redzam, ka mērķis ir sasniedzams, sadarbojoties gan Labklājības un Iekšlietu ministrijām, gan dienestiem, gan slimnīcām, gan nevalstiskajam sektoram. Šis modelis parāda mūsu gatavību domāt ārpus ierastajiem rāmjiem, mācīties no citu valstu pieredzes un veidot tiesību aizsardzības sistēmu, kuras centrā ir bērns, kā tam arī būtu bijis jābūt no paša sākuma. Bērnam draudzīga justīcijas sistēma ir nepieciešamība, nevis greznība," atklājot konferenci, uzsvēra iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Ministre arī atzīmēja, ka sabiedrība nereti sagaida, ka vainīgā sodīšana būs tā, kas atrisinās visas ar vardarbību saistītās problēmas, tomēr realitātē vardarbības izskaušanā ir jāpiedalās visai sabiedrībai un jāsadarbojas visiem dienestiem.

Seminārs norisināsies no 25. novembra līdz 26. novembrim tiešsaistē, un to var vērot Iekšlietu ministrijas un Labklājības ministrijas Facebook lapās.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties