30. Novembris 2021 18:10
Jaunumi
ASV dalās pieredzē Tieslietu mācību centra izveidē un darbībā

30. novembrī Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesu administrācijas, Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas pārstāvji tiešsaistes sanāksmē tikās ar ASV vēstniecības Latvijā un ASV Tieslietu departamenta Juridiskās tālākizglītības biroja Tieslietu mācību centra (NAC) pārstāvjiem, lai uzklausītu NAC pieredzi ASV federālo prokuroru profesionālās pilnveides mācību programmu veidošanā un īstenošanā.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns norāda: “Viena no tieslietu nozares galvenajām prioritātēm ir ilgtspējīgas, stabilas un uz izcilību vērstas tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru, prokuroru palīgu un specializēto izmeklētāju (starpdisciplināros jautājumos, kas būtiski tiesas spriešanai) kvalifikācijas celšanas sistēmas izveide. Veidojot jaunu Tieslietu mācību centru, esam ieinteresēti pārņemt Eiropas un pasaules valstu atzītāko profesionālās kvalifikācijas pilnveides centru pieredzi.”

Jau ziņots, ka Tieslietu padome ir atbalstījusi šo Tieslietu ministrijas iniciatīvu, 2021. gada 18. jūnijā konceptuāli apstiprinot Tieslietu mācību centra izveidošanas pamata aspektus. Atbalstu tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas sistēmas reformai paudis Eiropas Tiesību akadēmijas direktors Žans Filips Ražads (Jean-Philippe Rageade) un Eiropas Savienības komisārs tiesiskuma jautājumos Didjē Reindersu (Didier Reyenders).

Tieslietu mācību centrs tiesnešu un prokuroru, kā arī izmeklētāju starpdisciplināros jautājumos kvalifikācijas celšanai ir Tieslietu ministrijas prioritārais projekts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda plānā.

Projektam paredzētais Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējums plānots 7,5 miljonu eiro apmērā uz visu periodu līdz 2026. gadam.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties