6. Decembris 2021 14:52
Jaunumi
Augstākā tiesa apmierina kasācijas protestu lietā par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā ampērā

Daugavpils tiesa ar 2018. gada 13. februāra spriedumu kādas SIA valdes locekli atzina par vainīgu Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā un 218. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, tas ir, par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Latgales apgabaltiesa 2020. gada 11. februārī šajā lietā taisīja attaisnojošu spriedumu. Par šo spriedumu Latgales tiesas apgabala prokurors iesniedza kasācijas protestu, atspēkojot spriedumā ietvertās norādes par apsūdzības neatbilstību Kriminālprocesa likuma prasībām, kā arī par nepieciešamo darbību konstatēšanu mēģinot izvairīties no nodokļu nomaksas.

Augstākā tiesa 2021. gada 2. decembrī pieņēma lēmumu atcelt Latgales apgabaltiesas spriedumu pilnībā un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesai. Senāts akcentēja, ka jautājumā par Krimināllikuma 218. pantā paredzēto darbību kvalifikāciju un noziedzīgā nodarījuma stadijām jau ilgstoši ir stabila tiesu prakse.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties