26. Maijs 2022 12:33
Jaunumi
Uzlabosies kompetento iestāžu sadarbība starptautiskas tiesvedības kriminālprocesos

25. maijā Florencē Itālijā norisinājās vairāku valstu, kuras kopā īsteno Eiropas Komisijas līdzfinansētu projektu “Krimināltiesu datubāze”, konsorcija sanāksme.

2021. gada februārī Austrijas Federālā Tieslietu ministrija kā vadošais partneris kopā ar partneriem no Latvijas, Vācijas, Slovēnijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Luksemburgas, Somijas un Itālijas kopīgi uzsāka īstenot Eiropas Komisijas līdzfinansētu projektu “Krimināltiesu datubāze”. Projekta mērķis ir salāgot valstu nacionālos risinājumus, lai vienuviet būtu atrodami aktuāli un precīzi dati par kriminālprocesā iesaistīto atbildīgo iestādi katrā valstī, kas ir būtiski starptautiskas tiesvedības kriminālprocesos. Projekta mērķis ir panākt precīzu datu automatizētu padevi uz Eiropas datu bāzi un aizstāt līdz šim manuāli veikto darbu.

Konsorcija sanāksmē piedalījās un Latviju pārstāvēja Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas pārstāvji.

Tiesu administrācija kā Tiesu informatīvās sistēmas pārzine kopš projekta uzsākšanas kopā ar Valsts policijas, Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas Informācijas centru un projekta ietvaros piesaistītā IT konsultanta SIA “CETERA” pārstāvjiem ir jau izveidojusi Krimināltiesu jeb kriminālprocesā kompetento iestāžu koplietošanas klasifikatora arhitektūras modeli.

Plānots, ka projekta ietvaros tiks veikti E-lietas koplietošanas komponenšu platformas papildinājumi, izstrādājot jaunu koplietošanas klasifikatoru un tā integrāciju ar Eiropas krimināltiesu datubāzi.

Projekts noslēgsies 2023. gada janvārī.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 258 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties