21. Septembris 2022 08:42
Jaunumi
Rīgā norisinās OECD augsta līmeņa diskusija par pieeju tiesiskumam

No 21. līdz 22. septembrim Rīgā norisinās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Globālā apaļā galda diskusija par pieeju tiesiskumam - 2022. Diskusijās klātienē piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku no 35 OECD dalībvalstīm un partnervalstīm.

Globālā apaļā galda diskusiju Rīgā, Mazajā Ģildē atklās ar augsta līmeņa tikšanos, kurā OECD dalībvalstu valdību pārstāvji apspriedīs demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanas izaicinājumus šī brīža mainīgajos apstākļos. Kopumā divās dienās noritēs deviņas diskusiju sesijas par aktuāliem tieslietu jomas jautājumiem.

21. un 22. septembrī notiekošais globālais dialogs Rīgā ir apliecinājums ciešai Latvijas un OECD sadarbībai tieslietu jomā, kas OECD ietvaros tiek aktīvi attīstīta tieši pēdējo gadu laikā. Latvijas Tieslietu ministrija ir kļuvusi par nozīmīgu OECD Publiskās pārvaldības direktorāta sadarbības partneri, jau trešo reizi uzņemot augsta līmeņa OECD tieslietu līderus Rīgā - Rīgā jau norisinājās ikgadējā Globālā apaļā galda diskusija 2018.gadā, savukārt pērn tieslietu ministra vadībā notika Pasaules tieslietu līderu dialogs.

Sadarbība ar OECD Latvijai ir devusi atbalstu un iespējas sasniegt ļoti būtiskus rezultātus, piemēram, OECD ieguldījums Latvijas komerctiesību un tieslietu pakalpojumu pieejamības novērtējumā bija izšķirošs Ekonomisko lietu tiesas izveidei un veiksmīgai attīstīšanai. Pulcējot Latvijā OECD dalībvalstu valdību pārstāvjus, Latvijas tieslietu nozares ekspertiem ir iespēja iegūt jaunu pieredzi un zināšanas par tieslietu inovācijām, digitālās attīstības tendencēm, labākās prakses rezultātiem un atbilstību labāku pārmaiņu veikšanai. Šāda pieredze stiprina Latvijas ekspertīzi un līderību, kas nepieciešama, gan veiksmīgi turpinot attīstīt Ekonomisko lietu tiesu, gan veidojot Tieslietu akadēmiju kā vienotu tieslietu mācību centru, tādējādi – nodrošinot Latvijas sabiedrībai arvien kvalitatīvākus un pieejamākus tieslietu pakalpojumus.

OECD Globālā apaļā galda diskusiju svarīgumu apliecina arī citu nozīmīgu starptautisko organizāciju pārstāvju piedalīšanās - tajās piedalās ne tikai OECD dalībvalstu pārstāvji, bet arī pārstāvji no Eiropas Komisijas, Eiropas Padomes, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Pasaules Bankas. Diskusijās Rīgā būs pārstāvētas Kembridžas un Boloņas universitātes, savukārt nozīmīgu lomu tieslietu sektora sadarbībai ar uzņēmējiem nodrošina Ārvalstu investoru padome Latvijā.

OECD Globālā apaļā galda diskusija par pieeju tiesiskumam - 2022 ir augsta līmeņa starptautisks līderu forums savstarpējai pieredzes apmaiņai, kas tiek rīkots katru gadu. Šogad OECD Apaļais galds tiek rīkots Rīgā sadarbībā ar OECD Publiskās pārvaldības komiteju un Latvijas Republikas Tieslietu ministriju ESF projekta “Justīcija attīstībai” (Nr. 3.4.1.0/16/I/001) ietvaros.

Apaļā galda diskusiju darba kārtība un dalībnieku saraksts ir pieejams Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Apaļā galda diskusijas tiešraide pieejama latviešu, angļu un franču valodā Tieslietu ministrijas Youtube kontā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties