24. Marts 2023 16:17
Jaunumi
Tiesa apstiprina prokurora noslēgtās vienošanās ar apsūdzētajiem lietā par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā

2023. gada 10. martā Rīgas pilsētas tiesa, izskatot lietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas četras personas par krāpšanu lielā apmērā, kas izdarīts organizētā grupā, lēma apstiprināt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurores un apsūdzēto noslēgtās vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Apsūdzētie atzīti par vainīgiem minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīti ar naudas sodu – attiecīgi divi no apsūdzētajiem 21 700 eiro apmērā, viens – 14 880 eiro –, savukārt viens – 9300 eiro apmērā.

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmumu tika apstiprināts projekta par kāda SIA koģenerācijas stacijas izveidošanu iesniegums un vēlāk noslēgts trīspusējs līgums starp šo SIA, VARAM un Vides investīciju fondu par projekta īstenošanu. Apsūdzētās personas organizētā grupā savstarpēji vienojās par līdzfinansējuma attiecināmo izmaksu mākslīgas sadārdzināšanas shēmu un, izmantojot apsūdzēto kontrolē esošus uzņēmumus, veica saskaņotas saimnieciski nepamatotas finanšu transakcijas, īstenojot fiktīvu finanšu līdzekļu pārskaitīšanu no SIA bankas norēķinu konta vairākkārtīgu darījumu ietvaros, kas veido riņķveida darījumu shēmu, ar mērķi šo darījumu aizsegā atgriezt SIA realizētā projekta ietvaros samaksātos finanšu līdzekļus SIA kontā, uzdodot tos par projekta attiecināmajām izmaksām.   

VARAM un Vides investīciju fonds, būdami maldināti par projekta izpildes faktiskajiem apstākļiem un par projekta attiecināmajām izmaksām, izmaksāja SIA pieprasīto atbalsta summu 55% apmērā no atbalstāmajām izmaksām. Tādā veidā valstij tika nodarīti materiālie zaudējumi 250 000 eiro apmērā.

Izvērtējot izdarītā noziedzīgā nodarījuma smagumu, raksturu, kaitīgumu un apsūdzēto personības un to, ka apsūdzētie pilnībā atzina savu vainu un atlīdzināja valstij radīto kaitējumu pilnā apmērā, kā arī izmantoja Kriminālprocesa likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, kas izpaudās vienkāršāka procesa veida izvēlē, prokurors ar katru no apsūdzētajiem noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, ko tiesa apstiprināja.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties