25. Augusts 2023 14:43
Jaunumi
Izveidota videoinstrukcija, kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas

Lai Senāta judikatūras nolēmumu un atziņu meklēšanu padarītu lietotājiem ērtāku, sagatavota videoinstrukcija “Kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas?”.

Videoinstrukcijā parādīts, kā Senāta judikatūras nolēmumu arhīvā, kas atrodas Augstākās tiesas mājaslapā, atlasīt nolēmumus trīs veidos: tiesību aktu rādītājā, klasifikatorā pēc lietu kategorijām un meklētājā pēc atslēgvārdiem.

Tiesību aktu rādītājā sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti un starptautiskie tiesību akti, kuri izmantoti Senāta nolēmumu argumentācijā. Tiesību aktu rādītājs ir kopīgs visiem trīs Senāta departamentiem.

Savukārt klasifikators pēc lietu kategorijām jeb tiesību jautājumiem ir atsevišķi katram departamentam. Videoinstrukcijā parādīts, ka reizēm par vienu tēmu, piemēram, bērnu un vecāku tiesībām un pienākumiem, Senāta atziņas var būt gan civillietās, gan krimināllietās, gan administratīvajās lietās. Lai gūtu vispusīgu priekšstatu par Senāta viedokli konkrētā tiesību jautājumā, jāielūkojas visos trīs klasifikatoros.

Videoinstrukcija “Kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas?” līdz ar jau iepriekš publicēto Senāta judikatūras nolēmumu arhīva rokasgrāmatu un videoinstrukciju “Kā meklēt Senāta nolēmumus pēc numura?” būs labs orientieris, kā plašajā Senāta judikatūras krājumā atrast nepieciešamo informāciju.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties