24. Novembris 2023 10:12
Jaunumi
Tiesu administrācijas delegācija iepazīstas ar kolēģu darbu Lietuvā
Foto no Tiesu administrācijas arhīva

2023. gada 22. un 23. novembrī Tiesu administrācijas pārstāvji apmeklēja Lietuvas Nacionālo tiesu administrāciju, Viļņas reģiona administratīvo tiesu un Viļņas reģiona vispārējās jurisdikcijas apgabaltiesu. Lietuvas Nacionālās tiesu administrācijas kolēģi dalījās savā pieredzē par informācijas sistēmu attīstības plānu īstenošanu, tehnisko risinājumu lietotāju atbalsta organizēšanu un sadarbību tiesās. Savukārt tiesas demonstrēja darbu ar informācijas sistēmu (LITEKO) un tiesas sēžu zāļu tehnisko aprīkojumu.

Nākamajā gadā Lietuvā plāno visos tiesvedības procesu veidos sākt izmantot jauno tiesu informācijas sistēmu (LITEKO 2), kā arī ieviest runas transkripcijas rīku tiesas sēžu protokoliem. Šobrīd visās tiesas sēdēs tiek veikts audio ieraksts, savukārt rakstisks protokols tiek sagatavots atbilstoši tiesneša norādēm. Lai nodrošinātu attālinātas tiesas sēdes, katrā tiesā vismaz viena tiesas sēžu zāle ir aprīkota ar videokonferenču iekārtu, tomēr visbiežāk tiesas izmanto licencētu maksas Zoom platformu. Lietuvas tiesu administrācija darba procesā un informācijas sistēmu jauno tehnisko risinājumu funkciju testēšanā iesaista pārstāvjus no tiesām, kurus deleģē tiesu priekšsēdētāji noteiktos jautājumos, lai veicinātu savstarpējo sadarbību. Līdzīgu pieeju šobrīd izmantojam arī Latvijā.

Tikšanās laikā tika konstatēti vairāki abās valstīs risināmi aktuāli jautājumi un secināts, ka turpmāk jāīsteno ciešāka sadarbība, lai veicinātu ideju apmaiņu un sistēmas lietotājiem draudzīgāku sistēmas risinājumu izstrādi un ieviešanu.

 

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties