3. Janvāris 2024 14:08
Jaunumi
Valsts prezidents: arī šogad sodu politika, kas skar valsts drošības jautājumus, būs uzmanības centrā
Foto: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

3. janvārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu. Tikšanās laikā puses pārrunāja tiesu varas neatkarības stiprināšanu, sodu politiku ar valsts drošību saistītās lietās un darbu pie sabiedrības informēšanas par tiesu nolēmumiem.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka arī šogad sodu politika, jo īpaši lietās, kas skar valsts drošības jautājumus, būs Valsts prezidenta institūcijas uzmanības centrā. Šīs lietas, tāpat kā lietas par korupciju, par naida noziegumiem, par vardarbību ģimenē, ir iekšējās drošības aspekts. Svarīgi panākt, ka piespriestie sodi sasniedz visus Krimināllikumā uzskaitītos soda mērķus, tajā skaitā aizsargā sabiedrības drošību un attur no noziegumu izdarīšanas. Tādēļ kopš 2023. gada vasaras noticis mērķtiecīgs darbs, lai panāktu, ka Krimināllikums un tā piemērošana atbilstu aktuālajam apdraudējumam un nepieļautu kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm.

Sarunā puses apsprieda jautājumu par veicamajiem pasākumiem, lai stiprinātu tiesu varas neatkarību, vienlaikus nodrošinot, ka tiesu vara pienācīgi reaģē un laikus novērš trūkumus un ka tiesu varas neatkarība netiek izmantota kā iegansts, lai noraidītu konstruktīvu kritiku.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties