7. Februāris 2024 13:33
Jaunumi
Baltijas starptautisko tiesību gadagrāmata iekļauta Scopus datubāzē
Attēls: Rīgas Juridiskā augstskola

Rīgas Juridiskā augstskola informē, ka Baltijas starptautisko tiesību gadagrāmata (Baltic Yearbook of International Law) ir iekļauta Scopus datubāzē.

Tas nodrošina plašāku auditoriju esošajiem un topošajiem gadagrāmatā publicētajiem autoriem, kuru raksti būs atrodami izdevniecības Elsevier daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzē Scopus, kas satur ierakstus par vairāk kā 21 000 žurnāliem, 86 000 e-grāmatām un 6,8 miljoniem konferenču materiālu, kā arī 27 miljoniem patentu.

Baltijas starptautisko tiesību gadagrāmata juridisko publikāciju saimei pievienojās 2001. gadā kā vienīgais triju Baltijas valstu tiesību zinātnieku kopīgi gatavotais ikgadējais starptautiskais juridiskais izdevums angļu valodā, kurā tiek publicēti zinātniskie pētījumi starptautisko tiesību un Eiropas tiesību jomā. Katrs gadagrāmatas sējums fokusējas uz kādu tēmu, kas ir īpaši svarīga starptautisko tiesību attīstībā. Gadagrāmata kalpo kā būtisks, ekskluzīvs informācijas avots par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas praksi starptautisko tiesību jomā.

Gadagrāmata tiek izdota, Rīgas Juridiskajai augstskolai (RJA) sadarbojoties ar Brill/Nijhoff izdevniecību, un tās izdošanu pārrauga Baltijas valstu redaktoru padome RJA profesores Inetas Ziemeles vadībā.

Neraugoties uz piederību Baltijas tiesību telpai, gadagrāmatas mērķis ir veicināt domas attīstību, standartu noteikšanu un atbilstošas prakses visā pasaulē. Apskatītie jautājumi ir par Baltijas valstu pretenzijām uz valsts nepārtrauktību starptautiskajās tiesībās, ar to saistītie valsts atbildības jautājumi, dažādi izaicinājumi starptautiskajā cilvēktiesību likumdošanā, fokusējoties uz bioētiku un cilvēktiesībām, kā arī Eiropas Savienības paplašināšanās jautājumi.

Vairāk nekā 20 gadu laikā gadagrāmatā publicēti 195 raksti, kurus sarakstījuši 215 autori no 36 pasaules valstīm.

Visi gadagrāmatas sējumos publicētie raksti ir atrodami HeinOnline datubāzē, kas Latvijā ir pieejama tikai Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēkā. HeinOnline visvairāk citētie ir ar Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu saistītie raksti. Otra lielākā citēto rakstu grupa ir veltīta kibervidei un kiberuzbrukumu juridiskajai analīzei.

Vairāk par Baltijas starptautisko tiesību gadagrāmatu var lasīt šeit: https://enciklopedija.lv/skirklis/175857

Gadagrāmatas 21. sējuma atvēršana notiks 16. februārī plkst. 10.00 tiešsaistē ar diskusiju par sējuma tēmu – Krievijas īstenotā kara Ukrainā tiesisko izvērtējumu, velkot paralēles ar Baltijas valstu okupāciju 1940. gadā. Vairāk par pasākumu un pieteikšanās šeit: https://bit.ly/BYIL_16Feb

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties