13. Februāris 2024 15:48
Jaunumi
Videoieskats tiesvedības procesā – kā Senāts izskata civillietas?

Lai sabiedrībai, jo īpaši tiesu lietu dalībniekiem, skaidrotu tiesvedības procesu kasācijas instancē, Augstākā tiesa izveidojusi video “Lietas ceļš Senātā - civillieta”.

Tas ir skaidrojums par to, kas notiek, kad lieta nonāk Senātā. Kā tiek izvēlēts, kurš tiesnesis strādās konkrēto lietu? Kā lietu sagatavo izskatīšanai? Kas ir rīcības sēde? Kā izlemj, vai lietu pieņems izskatīšanai kasācijā? Kā notiek lietas izskatīšana? Kā izmantot Senāta spriedumu datubāzi?

Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz senatori un tiesas darbinieki, ļaujot ieskatīties savā ikdienas darbā. Video skaidro tiesvedības procesa specifiku kasācijas instancē un ļauj saprast, cik pamatīgs darbs tiek ieguldīts katrā lietā, lai tā būtu ne tikai taisnīgs strīda atrisinājums konkrētajā lietā, bet ļautu arī prognozēt tiesvedības iznākumu līdzīgās lietās. Tas var kādam citam palīdzēt izlemt, vai tiesāties ir lietderīgi.

Tomēr, kā video noslēgumā saka Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Senātā izskatītai lietai ir vēl būtiskāka nozīme visai sabiedrībai.  Senāta praksei ir milzīga nozīme tiesību nodrošināšanā kopumā, jo stabila judikatūra un vienveidīga tiesu prakse ir pamats tiesiskumam un vienlīdzībai likuma priekšā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties