29. Februāris 2024 16:45
Jaunumi
Tieslietu ministre vizītē Jelgavā uzsver tiesnešu lomu hibrīdapdraudējuma apstākļos
Foto no Tieslietu ministrijas arhīva

Ceturtdien, 29. februārī, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere reģionālajā vizītē Jelgavā apmeklēja Zemgales apgabaltiesu, Zemgales rajona tiesu un Jelgavas cietumu. Vizītes laikā tieslietu ministre tiesnešiem īpaši uzsvēra tiesu darba nozīmīgumu valsts drošības nodrošināšanā hibrīdapdraudējuma apstākļos.

Reģionālā vizītes laikā tieslietu ministre tikās ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem un apsprieda dažādus jautājumus, tostarp valsts drošības stiprināšanu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “Šobrīd mēs dzīvojam sarežģītos apstākļos, kad nelegāla migrantu pārvadāšana, spiegošana vai valsts noslēpuma izpaušana nav vienīgie valsts un sabiedrības drošības apdraudējumi, ar kuriem saskaras Rīgā vai Krievijas un Baltkrievijas pierobežā. Jāapzinās, ka agresorvalstis Krievija un Baltkrievija šobrīd velta ievērojamus resursus, lai mērķtiecīgi vairotu agresivitāti Latvijas sabiedrībā, tostarp reģionos. Tas notiek gan internetā vidē, gan veicot dažādus hibrīdapdraudējumus, lai šķeltu sabiedrību un izraisītu etniskos konfliktus. Tiesām reģionos šobrīd ir būtiska loma, lai ne tikai lokāli apturētu agresijas izplatību, bet arī sargātu mūsu valsts drošību.”

Vizītes noslēgumā tieslietu ministre apmeklēja Jelgavas cietumu, kur iepazinās ar ieslodzīto dzīves apstākļiem un resocializācijas procesa organizāciju. Inese Lībiņa-Egnere arī sveica Jelgavas cietuma šaha komandu, kas 2023.gadā veiksmīgi startēja starptautiskā ieslodzījuma vietu šaha čempionātā "Šahs brīvībai" ("Chess for Freedom").

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties