23. Aprīlis 2024 14:56
Jaunumi
Vienkāršo privātmāju datu reģistrāciju kadastrā

Otrdien, 23. aprīlī, Ministru kabinets apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos, lai vienkāršotu un paātrinātu privātmāju kadastrālo uzmērīšanu un datu reģistrāciju Kadastrā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Lai valstī veicinātu ekonomisko attīstību un mūsu iedzīvotāju labklājību, šobrīd ir svarīgi samazināt birokrātiskos šķēršļus būvniecības nozarē. Privātmājas reģistrācija tāpat kā iepriekš tiks pieteikta būvniecības informācijas sistēmā un tālāk notiks datu apmaiņa starp sistēmām. Cilvēkiem pakalpojuma pieteikšana nemainīsies, bet pie rezultāta nonāks ātrāk un lētāk kā līdz šim.”

Grozījumi noteikumos paredz trīs būtiskas izmaiņas:

  • privātmājas reģistrācijai informāciju Valsts zemes dienests (VZD) iegūs no būvniecības informācijas sistēmas (BIS);
  • privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū;
  • VZD darbinieki veiks datu pārnesi no BIS uz Kadastru.

Atslogojot privātmāju īpašniekus no būvju kadastrālās uzmērīšanas ar apsekošanu apvidū, klientiem būtiski tiks samazinātas pakalpojumu izmaksas. Izmaksu samazinājums ir atkarīgs no mājas platības, piemēram, 200 m2 mājai pakalpojuma izmaksas var samazināties par 490 eiro.

Būtiski samazināsies arī pakalpojuma izpildes termiņš – tiks ietaupītas 5 darba dienas privātmāju kadastrālās uzmērīšanas procesā. Tieslietu ministrija turpinās strādāt pie procesu uzlabojumiem, lai panāktu vēl īsāku būvju kadastrālās uzmērīšanas izpildes laiku.

Grozījumi ir pirmais solis rīcības plāna īstenošanā par administratīvā sloga mazināšanu nekustamā īpašuma attīstīšanas nozarē. Izmantojot jau pieejamos datus no BIS, tiks efektivizēts arī VZD speciālistu darbs, tiks ieekonomēts laiks un darbaspēka izmaksas.

Valdības apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties