11. Novembris 2008 /NR. 43 (548)
Diskusija
Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas "tiesību jaunrade"
3
Dr.iur.
Ilma Čepāne
Latvijas Universitātes profesore,
9. Saeimas deputāte (Pilsoniskā savienība) 

Saskaņā ar Satversmes 26. pantu Saeimai noteiktiem gadījumiem jāieceļ parlamentārās izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu. Pēc Lato Lapsas grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" izdošanas un līdz ar aizdomām par iespējamu korupciju tiesu sistēmā ar Saeimas lēmumu pagājušā gada septembrī tika izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā (turpmāk – Komisija). Komisijas darbības laiks vairākas reizes ir ticis pagarināts, tagad vēl līdz nākamā gada martam.

Komisijas darbības nodrošināšanai tiek tērēti iespaidīgi līdzekļi – no deputātu vidus tai ir izvēlēts savs priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks un sekretārs.1 Par katras sēdes apmeklēšanu deputāti saņem papildu piemaksas. Tehniskas lietas kārto Komisijas sekretāre, kuras algošanai no nākamā gada Saeimas budžeta tiek pieprasīti 3000 latu.2 Atbilstoši Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumam Komisijas sēdē runātais tiek fiksēts fono­grammā, pēc kuras raksta stenogrammu. Fonogrammu un stenogrammu pievieno Komisijas sēdes protokolam.

Kā liecina Komisijas stenogrammas, šo sēžu laikā otrdienās, parasti nepilnas stundas laikā, tiesībaizsardzības institūciju amatpersonas deputātus iepazīstinājušas ar vienas vai otras iestādes darbības funkcijām un pieminējušas atsevišķas neatrisinātās problēmas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
anna
21. Novembris 2008 / 15:34
0
ATBILDĒT
reiz par Saeimas juridiskās komisijas priekšsēdētāju bija ievēlēts cilvēks, kurš nezināj, kas ir servitūts...
Piekrītu
11. Novembris 2008 / 13:03
0
ATBILDĒT
Piekrītu iepriekš paustajam viedoklim. Tiešām brīnos, kā var atļauties sastādīt (savārstīt) šādu ziņojumu!
tādi esam
11. Novembris 2008 / 12:22
0
ATBILDĒT
Jāpiekrīt autorei. Komisijas ziņojums ir murgains savārstījums, tas diskreditē ne vien šādu komisiju jēgu un izveides nepieciešamību, bet liecina arī par deputātu izglītības un atbildības zemo līmeni.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties