Aizvadītā gada 6. septembrī Saeima izveidoja Parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar iespējamām pretlikumībām un neētisko rīcību tieslietu sistēmā, kad toreiz šis jautājums kļuva aktuāls pēc izdevuma “Tiesāšanās kā ķēķis” publicēšanas. Šobrīd ir aizritējis jau vairāk nekā gads, kopš komisija veic savu darbu, tādēļ “Jurista Vārds” aicināja uz sarunu Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju JURI DOBELI, lai viņš komentētu līdz šim paveikto.
– Parlamentārās izmeklēšanas komisija ir darbojusies jau vairāk nekā gadu. Kādi bija šīs komisijas galvenie uzdevumi, uzsākot darbu?
– Par komisijas veidošanas nepieciešamību bija dažādi viedokļi, un tas skar ne tikai šīs komisijas, bet arī ikviena politiķa darbību. Manuprāt, šādas komisijas izveidošanā svarīgākais ir saprast pašas komisijas lomu notiekošajā – analizēt situāciju un atrast savu vietu un kompetenci, lai pastāvošo situāciju uzlabotu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.