19. Oktobris 2010 /NR. 42 (637)
Skaidrojumi. Viedokļi
Krimināltiesību normu interpretācija
4
Mg.iur.
Māris Leja
Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamentaSevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors 

Krimināllikumā, tāpat kā citos likumos, tiek lietoti termini ar dažādu abstrakcijas pakāpi. Jo vispārīgāki ir šie termini, jo sarežģītāks kļūst tiesību normas interpretācijas process. Šajā procesā nozīmīga vieta ir gan judikatūrā, gan tiesību zinātnē izteikto atziņu izmantošanai un analīzei. Dažādu viedokļu kritisks vērtējums veicina juridiskās domas attīstību, kā arī pareizākā risinājuma rašanu. Nepretendējot uz "vienīgo pareizo viedokli", šā raksta mērķis ir veicināt diskusiju par krimināltiesību normu interpretācijas jautājumiem. Pirms konkrētu lietu analīzes tiks sniegts ieskats par krimināltiesību normu interpretācijas īpatnībām.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ako
25. Oktobris 2010 / 11:41
0
ATBILDĒT
Labi argumentēts viedoklis!
:(
21. Oktobris 2010 / 15:45
0
ATBILDĒT
90% Latvijas tiesnešu tik sarežgītas lietas, par kādām raksta autors, saprast nav spējīgi savas zemās izglītības un sava zemā vispārējā intelekta līmeņa dēļ. Latvijā nav vērts piesaukt kaut kāds Šveices vai Vācijas krimināltiesības, ja Latvijas tiesnši labi ja vispār zina, ka tādas valstis pastāv, nekad nav bijuši nevienā Šveices vai Vācijas tiesas procesā un nekad nav lasījuši kādu šo valstu tiesu spriedumu. Salīdzināt kaut ko ar šīm valstīm ir tas pats, kas salīdzināt kādu Āfrikas cilšu tiesu ar ASV Agstāko tiesu. Mūsu tiesneši domā pavisam citās kategorijās un bieži vien visu Latvijas tiesā izsķir nauda un pazīšanās, ne kādas tiesību normas.
Viesturs L
20. Oktobris 2010 / 12:49
0
ATBILDĒT
Ja reiz autors ir sācis analizēt vārdu "sagatavošanās" un "sameklēšana" no lingvistiskā viedokļa, tad šo analīzi atļaušos paturpināt. Patlaban gan nav pie rokas neviena latviešu gramatikas grāmata, bet esmu pārliecināts, ka priedēklis "sa-" nozīmē, ka attiecīgajai darbībai jābūt kaut kādā veidā galīgai vai pabeigtai. Kaut ko gaidīt var ilgi un bez kādām garantijām, bet SAgaidīt var tikai vienreiz un gaidīšana ar to arī beidzas. Tāpat ir atšķirība starp vārdu "meklēt" (notiekoša darbība) un "sameklēt" (pabeigta darbība ar kaut kādu rezultātu). Likums taču arī runā par SAGATAVOŠANOS, nevis GATAVOŠANOS noziegumam.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties