Apelācijas instances tiesa, izskatot lietu, pieļāvusi Kriminālprocesa likuma 566. panta nosacījumu pārkāpumu, kas novedis pie nelikumīga nolēmuma Kriminālprocesa likuma 575. panta trešās daļas izpratnē.
Tā kā pirmās instances tiesa, izskatot lietu, bija vērtējusi pierādījumus daļā par kaitējuma kompensācijas, tostarp morālās kompensācijas, noteikšanu un apmēru, apelācijas instances tiesa pati varēja izvērtēt morālās kaitējuma kompensācijas noteikšanas vai nenoteikšanas pamatotību.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents P. Gruziņš, senators A. Freibergs, senators P. Dzalbe, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar apsūdzētā A.P. kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 3. novembra lēmumu un
konstatēja
Ar Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas 2010. gada 27. maija spriedumu A.P., personas kods [..], atzīts par vainīgu un sodīts pēc Krimināllikuma 260. panta pirmās daļas ar piespiedu darbu uz 150 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 1 gadu.
Pieteikums par kaitējuma kompensāciju apmierināts daļēji, piedzīts no A.P. par labu V.G. Ls 300 par advokāta sniegto juridisko palīdzību, pārējā daļā pieteikums par kaitējuma kompensāciju atstāts bez izskatīšanas.
Ar pirmās instances tiesas spriedumu A.P. atzīts par vainīgu un sodīts par to, ka viņš, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.