7. Jūnijs 2011 /NR. 23 (670)
Diskusija
Saeimas atlaišanas procesa juridiskā analīze
6
Dr. iur.
Inese Lībiņa-Egnere
Valsts prezidenta juridiskā padomniece 

1. Valsts prezidenta rīkojums par Saeimas atlaišanu

1) Satversmes 48. pants nosaka, ka Valsts prezidentam ir tiesība ierosināt Saeimas atlaišanu. Pēc tam izdarāma tautas nobalsošana. Satversmē nav noteikti termiņa ierobežojumi Valsts prezidenta tiesībām saistībā ar tuvojošamies Valsts prezidenta, Saeimas vai citām vēlēšanām. Valsts prezidents ir pilntiesīgs, t.i., viņam ir visas Satversmē noteiktās kompetences, līdz savu pilnvaru termiņa pēdējai dienai. Amata pildīšanas termiņa beigu tuvums neietekmē viņa kompetences apjomu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Skolnieciņš no vecām kojām
24. Oktobris 2020 / 09:29
0
ATBILDĒT
Kāda jēga atlaist Saeimu? Tie būs lieki un nevajadzīgi administratīvie izdevumi. Labāk varētu ieviest materiālo atbildību katram Saeimas deputātam neatkarīgi no tā, kurā Saeimā un cik ilgi deputāts ir strādājis. Pēc tam caur Valsts Policiju varētu tauta (valsts) piedzīt zaudējumu kompensāciju par netaktiski pieņemtajiem lēmumiem, kuri grauj iedzīvotāju labklājību. Privātajos uzņēmumos ir materiālā atbildība par darbinieka vainas dēļ izdarītiem zaudējumiem. Šādu pašu sistēmu ir jāievieš valsts pārvaldē. Diemžēl 90-tajos gados nozagto un notērēto būs ļoti, ļoti atgūt. Nu, vismaz šādi valsts atbrīvosies no parādu sloga. Mūsu deputāti palielam ir kasieri, kas strādā ar naudas plūsmu. Par zaudējumiem valsts kasē mūsu deputātiem, ministriem, augstākā ranga ierēdņiem un citiem partiju funkcionāriem ir jānes atbildība no sava privātā maciņa.
Ar piķa melnu skaudību, Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#nabadzība #Saeima #valdība #deputāti #partijas #atbildība
lasītājs
8. Jūnijs 2011 / 11:12
0
ATBILDĒT
Diez vai tā saucamie Satversmes tēvi domās pieļāva situāciju, ka Valsts prezidents varētu rosināt tās Saeimas atlaišanu,kura viņu nav ievēlējusi amatā. Principā Satversmes sapulces pieņemtā mūsu valsts Satversme paredzēja, ka pēc notikušajām kārtējām Saeimas vēlēšanām jaunievēlētās Saeimas pienākums ir nekavējoties ievēlēt jaunu Valsts prezidentu. Pašlaik Saeimai, par kuras atlaišanu notiks referendums, varētu sacīt, ir augstāka demokrātiskā leģitimācija, kā Valsts prezidentam, ko ievēlēja Saeima, kuru Latvijas tauta (pilsoņu kopums) ir jau pārvēlējusi. Manuprāt, šis aspekts arī izpelna ievērību, interpretējot Satversmes 48.pantu.

RePLikA
7. Jūnijs 2011 / 21:09
0
ATBILDĒT
Paldies, cien., Inese.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties