8. Janvāris 2013 /NR. 1 (752)
Tiesību politika
Vai smēķētāju privātās dzīves aizskārums
15

Ceturtdien, 3. janvārī, Ministru kabineta sēdē atbalstīts likumprojekts, kas paredz grozījumus likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu"", ieviešot vēl stingrākus ierobežojumus vietām, kur aizliegts smēķēt, tostarp sava mājokļa balkonos un lodžijās. Pēc šādas informācijas publiskas izskanēšanas internetā uzvirmoja spraigas diskusijas, vai un cik lielā mērā likumdevējs pat ar cēlu nolūku un leģitīmu mērķi drīkst ierobežot smēķētāju privāto dzīvi un tiesības savā īpašumā darīt, ko vēlas.

Jau paredzot šādas diskusijas iespējamību, šis jautājums iekļauts arī minētā likumprojekta anotācijā,1 tostarp motivējot, ka faktiski jebkādi šī kaitīgā ieraduma ierobežojumi patiesībā ir ikvienas, arī pašu smēķētāju, interesēs un labā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
10. Janvāris 2013 / 10:25
0
ATBILDĒT
Tur jau tā lieta, ka es atšķirīgos cilvēkus nenosodu, lai viņi dzīvo savu dzīvi kā vēlas. Es izvēlos kontaktēties un savu dzīvi saistīt ar tādiem, kas man līdzīgāki. Un esmu laimīga. Manu laimi ierobežo tas, ka dažkārt smēķētāji traucē man baudīt dzīvi. Tas man nav pieņemami. Es viņu dzīvē nejaucos, tad kādēļ viņi manā dzīvē jaucas.

Par Grūtupa kungu jau agrāk komentāros izteicos. Viss saskan:)
Baraks Osama
9. Janvāris 2013 / 18:28
0
ATBILDĒT
1) Demokrātiskā sabiedrībā jebkurš drīkst izteikt savu viedokli par jebkuru lietu vai nodarbošanos. Vieniem bezjēdzīgi un absurdi liekas, ka valsts apmaksā dažiem cilvēkiem gumijas ripas dzenāšanu pa ledu. Citi ir pārliecināti, ka tikai trakie neredz, ka Bībelē sarakstītas vienas vienīgas muļķības no viena vāka līdz otram. Trešie domā, ka smēķētāji ir vāja rakstura cilvēki, kuriem nerūp sava veselība un apkārtējo ērtības. Tā domāt ir viņu tiesības, un uz citu viedokļiem nevajag reaģēt saasināti un pāriet pretuzbrukumā.2) Kļūdas, protams, pieļauj arī gudri cilvēki, bet tie paši tās cenšas labot. Lielais smēķētāju skaits neliecina, ka viņi to uztvertu kā kļūdu :)
Čaiņiks
9. Janvāris 2013 / 16:23
0
ATBILDĒT
Tātad jūs ne smēķējat, ne lietojat alkoholu, ne arī lietojat kādus veselībai kaitīgas vielas saturošuss pārtikas produktus? Tad varu jūs vienīgi apskaust. :)Vispārīgi runājot - arī gudri cilvēki var rīkoties iracionāli un pieļaut kļūdas. Savukārt nodarbošanās ar paštaisnu citu nosodīšanu gan gudriem cilvēkiem nemēdz būt raksturīga.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties