19. Februāris 2013 /NR. 7 (758)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesības uz cerību: ārvalstu pieredze mūža ieslodzījuma izpildē
10
Mg.iur.
Laura Šileikiste
Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas juriskonsulte 

Gan sabiedrībā, gan arī daudzu valstu penitenciārajās sistēmās pastāv uzskats, ka visas uz mūžu notiesātās personas arī pēc notiesāšanas un ievietošanas brīvības atņemšanas iestādē turpina būt sevišķi bīstamas, jo viņu izdarītie noziedzīgie nodarījumi ir smagāki un nežēlīgāki par pārējiem.

No šāda uzskata izriet pieeja, ka uz mūžu notiesāto personu soda izciešanas režīmam ir jābūt īpaši stingram, maksimāli ierobežojot notiesāto tiesības uz saziņu gan ar ieslodzījuma vietas personālu, gan ar pārējiem notiesātajiem, gan arī ar tuviniekiem, nepiedāvājot iespēju iesaistīties pasākumos, kas varētu veicināt to problēmu novēršanu, kas izraisīja noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, viņu iespējamu atgriešanos sabiedrībā un spēju dzīvot likumpaklausīgu dzīvi.

Šie apsvērumi, iespējams, balstās arī uz praktiskiem apsvērumiem – kāpēc gan ieguldīt resursus notiesātajos, kas, iespējams, nekad neatgriezīsies sabiedrībā?

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
22. Februāris 2013 / 21:20
0
ATBILDĒT
Verdzība tā nebūtu, verdzības iekārtā vergs pieder saimniekam. Vajadzētu vienkārši tādu soda izciešanas sistēmu, kurā cietumniekiem pašiem jānopelna sev iztika par to laiku, kuru viņi pavada cietumā. Peļņa no tā nedrīkstētu būt, ja nu vienīgi to novirza noziedznieka nodarīto zaudējumu segšanai vai cietušajam kā kompensāciju. Tad arī neradīsies nekādas ētiska rakstura problēmas
Baraks Osama
22. Februāris 2013 / 14:43
0
ATBILDĒT
Gadiem ilgus piespiedu darbus, kaut arī ierobežotu laiku katru dienu? Neaizejot nemaz līdz loģistikas aspektiem tā visa nodrošināšanai, māc aizdomas, ka te kāds piedāvā de facto atjaunot verdzību. Kaut gan nav nekāds brīnums, ja pirmajā rindkopā atklāti piedāvāta spīdzināšanas legalizācija. Kopumā troļļošanas mēģinājums diezgan neveikls.
rob
22. Februāris 2013 / 12:12
0
ATBILDĒT
\"esam Eiropas Savienībā, kurā tiek deklerēts princips, ka sodam un soda izciešanas apstākļiem jābūt tādiem, lai netraumētu notiesāto un viņš nejustos izrauts no savas dienišķās vides\"Tas ir tāds \"princips\", ka notiesāto vispār nevajag ievietot cietumā, lai sodu izcieš mājās, jo citādi viņš jutīsies izrauts no savas dienišķās vides? :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 7
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties