9. Jūlijs 2013 /NR. 27/28 (778/779)
Numura tēma
Būtiski atšķiras drošības prasības papīra un elektroniskiem dokumentiem
13
Sandra Jakušenoka
Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja 

Saeima ir pieņēmusi grozījumus Komerclikumā, kas stājās spēkā šā gada 1. jūlijā. Likuma 9. panta grozījumi paredz: ja likumā noteikts, ka personas paraksts uz dokumenta (pieteikuma, pieteikumam pievienojama vai cita dokumenta) ir apliecināms notariāli, šī prasība ir izpildīta, ja parakstu apliecinājis zvērināts notārs, komercreģistra iestādes amatpersona vai ja dokuments sastādīts elektroniskā formā, tas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.

Ar šo tiesību normu likumdevējs, no vienas puses, izvirza paaugstinātu tiesiskās drošības standartu attiecībā uz dokumentu parakstīšanu – personas paraksts apliecināms notariāli.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
13 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Dargute
10. Jūlijs 2013 / 09:01
0
ATBILDĒT
Raksta būtība ir saprotama - rīcībspējīgs cilvēks izmanto notāra pakalpojumus. Ja tiek izmantots e-paraksts, cilvēks nav rīcībspējīgs, jo kurš gan rīcībspējīigs cilvēks izmanto apšaubāmus parakstus.
ai_bi
10. Jūlijs 2013 / 08:58
0
ATBILDĒT
Nevaru noturēties bez viedokļa par notāru funkciju - noteikt vai pārbaudīt personu rīcībspēju. Prakse - balts vai melns būtu jāizbeidz, jo psihiskās problēmas var būt arī daļējas un uz laiku, bet notāriem būtu jābūt tiem, kam būtu jāpiedalās un jārosina mainīt (valsts līmenī) attieksmi pret šādiem cilvēkiem. Ja jau doma ir aizsargāt rīcībnespējīgas personas darījumos, tad veids, kā tas tiek darīts - to neattaisno. Ir arī tādi darījumi, kurus var veikt rīcībnespējīgas personas (piemēram, veikalā vai bankā). Vienvārdsakot, ir par ko ņemt naudu uz tiesību ierobežošanas rēķina.
Magone
9. Jūlijs 2013 / 21:43
0
ATBILDĒT
Es Jums pilnīgi piekrītu. No savas prakses varētu minēt daudz uzskatāmu piemēru (gan ne Komerclikuma jomā). Tas, ko Jūs rakstījāt, ka tiek iets nepareizais ceļš, tā ir pilnīga taisnība. Tas notiek arī citās jomās. Mēs cīnāmies ar sekām, nevis cēloņiem. Kā viens no iemesliem ir tas, ka mūsu valstī nav policijas. Jā, arī es kādreiz pirms gadiem 10 domāju, ka ir. Vairākus desmitus reižu esmu tur vērsusies, zinu rezultātu. Rezultāts ir nulle vai gandrīz nulle. Kā teica viens ārzemnieks -ja jūs viņiem maksājat tējas naudu, jūs iegūstat mērkaķus (angliski tas izklausījās labāk).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 10
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties