Aizvadītajā nedēļā, 18. februārī, Ģenerālprokuratūras telpās notika gadskārtējā virsprokuroru sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem 2014. gadā, ko ievadīja ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera apmēram stundu ilgais pārskata ziņojums par noziedzības stāvokli valstī, prokuratūras darbu kriminālajā sfērā un šī gada uzdevumiem.
Tradicionāli arī šajā gada pārskata sanāksmē bez prokuratūras pārstāvjiem piedalījās un uzrunu teica Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kā arī uzaicināto viesu un tiesībsargājošo institūciju vadītāji. Viņi vispirms noklausījās Ē. Kalnmeiera ziņojumu un tikai tad uzrunāja klātesošos. Šajās runās izskanēja gan pateicība par darbu prokuratūrai kopumā un ģenerālprokuroram personīgi, gan arī viedoklis par nule dzirdēto ziņojumu. Tā, piemēram, Valsts prezidents A. Bērziņš īpaši pakavējās pie ģenerālprokurora minētajiem datiem, ka 2014. gada nogalē prokuratūrā strādāja 457 prokurori un 8 prokurora amata kandidāti un no šī kopskaita 61,5% ir sievietes un tikai 38,5% vīrieši (tiesa, nemainīgi apgriezti proporcionāla procentuālajā izteiksmē ir dzimumu attiecība vadībā: no 53 virsprokuroriem 33 ir vīrieši un 20 sievietes).
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.