Vispārīgi zvērināts advokāts, pārstāvot klientu, ir tiesīgs iegūt informāciju. Taču tiesiskajā regulējumā var būt noteikti gadījumi, kad konkrētām darbībām nepieciešams īpašs pilnvarojums vai personas piekrišana konkrētas informācijas ieguvei, un šie nosacījumi jāievēro kā zvērinātam advokātam, tā arī iestādei.
Pacientu tiesību likuma 10. panta otrā daļa noteic, ka informāciju par pacientu drīkst izpaust tikai ar viņa rakstveida piekrišanu, izņemot likumā noteiktos gadījumus. Tādējādi nav izšķirošas nozīmes apstāklim, ka informāciju ir pieprasījis advokāts juridiskās palīdzības sniegšanas ietvaros, kā pilnvarojuma apliecinājumu iesniedzot orderi, jo nav pamata prezumēt, ka klients, pilnvarojot advokātu sniegt viņam juridisko palīdzību saistībā ar medicīnas tiesību jautājumiem, automātiski ir piekritis arī savu sensitīvo datu apstrādei.
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments šādā sastāvā: tiesnese I. Skultāne, tiesnese D. Mita, tiesnese L. Slica, rakstveida procesā izskatīja administratīvo lietu, kas ierosināta, pamatojoties uz J.M. pieteikumu par Veselības inspekcijas faktisko rīcību, liedzot viņam kā zvērinātam advokātam iepazīties ar administratīvās lietas materiāliem, sakarā ar Veselības inspekcijas kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas 2014. gada 27. jūnija spriedumu.
Aprakstošā daļa
[1] Pieteicējs J.M., sniedzot juridisko palīdzību savai klientei, vērsās Veselības inspekcijā (turpmāk – inspekcija), lai iepazītos ar administratīvās lietas materiāliem, kuri cita starpā satur ziņas par viņa klientes veselības stāvokli, uzrādot Latvijas Zvērinātu advokātu padomes izsniegtu zvērināta advokāta apliecību un iesniedzot orderi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.