7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
Numura tēma
Latvija var apkarot vardarbību arī bez Stambulas konvencijas
1
Dzintars Rasnačs
tieslietu ministrs

Lai gan liela daļa Stambulas konvencijā minēto lietu ir atbalstāmas, tajā ietverti arī vairāki aspekti, kuru dēļ Tieslietu ministrija neatbalstīja konvenciju kopumā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
7. Jūnijs 2016 / 12:09
1
ATBILDĒT
Zinot TM nostāju, es tomēr joprojām nesaprotu vienu - kā dzimumu lomu kā atsevišķas parādības definēšana var nonākt pretrunā ar Satversmi? Kāds vispār Satversmei un tās tekstam ir sakars ar to, ko sabiedrība asociē ar pieņemamu uzvedību vīriešiem un ko - sievietēm? Vai tiešām kāds uzskata, ka Satversmē kaut kādā līmenī ir imperatīvi - ārpus jebkādām definīcijām, izpētes un izmaiņām - iekodēti vīrieša un sievietes pienākumi un lomas? Tā ir, maigi izsakoties, novatoriska Satversmes un tās vecās vai jaunās preambulas interpretācija, kam gribētu dzirdēt kādu apstiprinājumu no Satversmes tiesas prakses vai autoritāriem konstitucionālo tiesību teorētiķiem. Manuprāt, konvencijā termins "gender" (sabiedrības izpratne par dzimumu lomām) ir definēts tik precīzi, pat zinātniski neitrāli, ka man grūti iedomāties, kā to var asociēt ar termina lietojumu kādā citā strīdīgākā kontekstā (juridiskās tehnikas speciālistiem būtu jāzina, kādas juridiskās sekas ir terminu definēšanai normatīvajā aktā), kur nu vēl ielasīt kaut kādu valsts pamatu apdraudējumu. Es saprotu, ka dažādos jautājumos cilvēkiem var būt dažādi uzskati, bet šis arguments jau pietuvojas tam, ko angļi saka "it's not even wrong" - proti, jau argumenta pašās premisās ir tik fundamentālas kļūdas, ka tam nav objektīvi iespējams piedāvāt pretargumentu.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties