7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
Numura tēma
Konvencijas mērķis – nepieļaut vardarbību pret sievietēm
Inese Lībiņa-Egnere
Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja 

Viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem dokumentiem sieviešu līdztiesības nodrošināšanas jomā ir ANO 1979. gada Konvencija par jebkuras sieviešu diskriminācijas izskaušanu, kura Latvijai ir saistoša kopš 1992. gada 14. maija. Konvencijas dalībvalstis, tostarp Latvija, apņēmušās veikt visus attiecīgos pasākumus nolūkā izmainīt vīriešu un sieviešu izturēšanās sociālos un kultūras modeļus, lai panāktu aizspriedumu izskaušanu, paražu un visas citas prakses likvidēšanu, kas pamatojas uz ideju par viena dzimuma nepilnvērtību vai pārākumu vai vīriešu un sieviešu stereotipisko lomu. Savukārt Eiropas Padome kā Eiropas vadošā starptautiskā cilvēktiesību organizācija jau kopš 1990. gada ir virzījusi vairākas iniciatīvas, lai veicinātu sieviešu aizsardzību pret vardarbību. Valstu ziņojumi, pētījumi un aptaujas atklāja šīs problēmas plašo mērogu Eiropā un to, cik dažāda ir Eiropas valstu rīcība cīņai pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē. Bija skaidrs, ka ir nepieciešams vienots tiesiskais standarts, lai pastiprinātu un nodrošinātu visā Eiropā vienāda līmeņa aizsardzību pret vardarbību ģimenē.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties