7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
Numura tēma
Stambulas konvencija neaizsargā sievietes
1
Mg. iur.
Inga Bite
11. un 12. Saeimas deputāte 

1. Diskusijas fokuss

Līdzšinējās publiskajās diskusijās par Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – konvencija) reti ir gadījies dzirdēt atsauces uz konkrētām konvencijas normām. Tiek diskutēts vispārīgi par to, cik izplatīta ir vardarbība pret sievietēm, cik vājas un nespējīgas sevi aizsargāt ir sievietes un cik nevarošas viņas ir pieņemt konkrētus lēmumus un rīkoties, kad pret viņām tiek īstenota jebkāda vardarbība.

Būdama sieviete, šādiem apgalvojumiem nekādi nevaru piekrist. Tomēr tie nav juridiski, tāpēc šeit tālāk netiks iztirzāti. Tā kā "Jurista Vārds" ir žurnāls juristiem, savā viedoklī centīšos pieturēties pie juridiskiem argumentiem un konkrētām konvencijas normām.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
7. Jūnijs 2016 / 12:23
0
ATBILDĒT
"Tālāk konvencijas 4. panta trešā daļa pieprasa, lai valstis savu aizsardzību attiecinātu gan uz personām ar attiecīgu dzimumu, gan sociālo dzimumu."
-------------------------------------------
Vai es neprotu lasīt? Konvencijas 4.panta 3. daļa: "The implementation of the provisions of this Convention by the Parties, in particular measures to protect the rights of victims, shall be secured without discrimination on any ground such as sex, gender, race, colour, language, religion, political or other opinion, national or social origin, association with a national minority, property, birth, sexual orientation, gender identity, age, state of health, disability, marital status, migrant or refugee status, or other status." Tā ir diskriminācijas aizlieguma norma, kas aizliedz šķirot cilvēkus pēc dzimuma, "sociālā dzimuma" (te gan atzīšu, ka termins ir iztulkots izcili tizli) un visiem citiem aizliegtajiem kritērijiem. Tā nekādā veidā nerunā par to, kā noteikt "sociālo dzimumu" vai ka valstij būtu pienākums par sievieti atzīt katru, kas apgalvo, ka tāds ir. Diskriminācijas aizliegums tieši paredz neitralitāti un to, ka "sociālais dzimums" vispār nav jāņem vērā, izvērtējot konvencijā minētos incidentus.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties