7. Marts 2017 /NR. 10 (964)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vecuma diskriminācijas nošķiršana darba un dienesta tiesiskajās attiecībās
Dr. iur.
Kitija Bite
Latvijas juristu apvienība 

Raksta pamatā ir žurnālā "Jurista Vārds" publicētais J.D. Semjona Fogela viedoklis "Vecuma diskriminācijas problemātika darba attiecībās",1 kurā tiek vērtētas darba tiesiskās attiecības, bet secinājumi tiek veikti arī par valsts dienestu, un rezultātā veidojas sprieduma loģikas kļūda.

Autorei, ikdienā strādājot divās Latvijas augstskolās un docējot studiju kursus darba tiesībās, Eiropas Savienības darba tiesībās un dienesta tiesībās, ir radies iespaids, ka studentiem trūkst kritiskas attieksmes pret publicētiem viedokļiem. Lai izslēgtu loģiski nepamatota viedokļa paušanu un izmantošanu studentu pētnieciskajos darbos un aicinātu kritiski lasīt "drukāto vārdu", kā arī veicinātu personīgā viedokļa veidošanas prasmes, autore analizēs vecuma diskriminācijas tiesisko regulējumu, nošķirot darba un dienesta tiesiskās attiecības. Tādējādi autore pamatos, kāpēc S. Fogela paustais viedoklis satur kļūdainu secinājumu un ir pārsteidzīgs. Papildus autore sniegs atsevišķu problēmu ieskicējumu gan darba, gan valsts dienesta tiesiskajās attiecībās vecuma diskriminācijas dēļ.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Darba likums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties