16. Maijs 2017 /NR. 21 (975)
Numura tēma
Eiropas Cilvēktiesību konvencija un Latvija: dažas piezīmes no praktiķa pieredzes

Šo rindu autors Eiropas Cilvēktiesību konvencijas (turpmāk – ECK) ratifikācijas brīdī vēl mācījās skolā. Taču vairāku gadu garumā iekrātā pieredze darbā ar ECK gan Latvijā, gan Eiropas Savienības institūcijās, kā arī piedalīšanās Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) lietās gan pārstāvja statusā, gan konsultējot kolēģus no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas un Lielbritānijas, ļauj izteikt dažas atziņas par ECK sistēmas darbību.

1. ECK kā leduskalns

Šī atziņa nav oriģināla. Bieži no malas var saskatīt tikai šī leduskalna augšējo daļu – procesu ECT. Taču parasti sekmīgāka lieta ir tā, kur cilvēktiesību pārkāpumu var novērst pēc iespējas ātrāk – jau nacionālā līmenī. Šajā sakarā ir jāuzslavē Latvijas tiesneši un ierēdņi – divdesmit gados ir panākts milzīgs progress, nodrošinot uzmanīgu attieksmi pret ECK argumentācijas izmantošanu gan tiesās, gan valsts pārvaldes iestādēs. Un pat gadījumos, kad šī argumentācija nacionālajā līmenī tiesu nepārliecina, tā ir nepieciešama, jo ECT pieņem lietu izskatīšanai tikai tad, ja argumenti par ECK tikuši lietoti dalībvalsts līmenī.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties