8. Decembris 2020 /NR. 49 (1159)
Tiesību prakses komentāri
Cik Satversmju ir Latvijā?
44
Aldis Alliks
Zvērināts advokāts 

Teju vispārzināms ir fakts, ka LGTB ideoloģijas propagandistiem savējo un draugu netrūkst, ka viņi lielā mērā ir okupējuši soctīklus, portālus un arī daudzus plašsaziņas līdzekļus un ka naudas viņiem netrūkst. Viņu mērķis ir skaidrs – Satversmes un Civillikuma "pārrakstīšana", sadragājot un aizslaukot mēslainē latviešu sabiedrības pamatvērtības – laulību, ģimeni, vecākus. Man tas nav nekas jauns un neparasts. Kaut kas jauns (līdz šim nebijis) un kaut kas neparasts (no tā teju oksimoroniskā aspekta, ka Satversmes tiesā (turpmāk – ST) ir izskatīta pēc savas dziļākās būtības antikonstitucionāla sūdzība) ir hronoloģiski pirmā viņu vēsts nonākšana ST un secīgi šīs vēsts tālākdošanās sabiedrībā un, protams, uz Saeimu.

ST 2020. gada 12. novembra spriedums lietā Nr. 2020-13-01 (turpmāk – Spriedums), kurš taisīts, izskatot konstitucionālo sūdzību "Par Darba likuma 155. panta pirmās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 110. panta pirmajam teikumam" (turpmāk – Sūdzība), ir parādījis ST pavisam jaunā, neierastā gaismā. Līdz tam ST uztvēru kā sargsuni, kurš sargā Latvijas tautu no aplamas likumdevēja un izpildvaras rīcības, tostarp tādos gadījumos, kad vispārējās jurisdikcijas tiesas nav novērsušas indivīda pamattiesību aizskārumu1 un ar kura rējieniem Latvijas likumi tiek atzīti par neatbilstošiem Satversmei. Pamattiesības ir nepieciešamas cilvēka pamatvajadzību nodrošināšanai, cienīgai eksistencei un sabiedrības pastāvēšanai. Bez pamattiesībām, kuras aptver, piemēram, tiesības uz nodarbošanos, īpašumu, taisnīgu tiesu u.c., indivīda eksistence būtu apdraudēta.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
44 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Skolnieciņš no svētbirzs
2. Augusts 2021 / 16:29
0
ATBILDĒT
Šodien, 2. augustā, ir iesācies ‘’Baltijas Praids 2021’’ (angļu val. Baltic Pride 2021). Šogad šīs pasākums norisinās Rīgā. Tas ir liels gods, jo šī festivāla pamatmērķis ir sludināt mīlestību, iecietību un līdztiesību mūsu sabiedrībā. ‘’Baltijas Praids’’ šogad norisinās no 2. augusta līdz 7. augustam. Šajā laikā norisināsies dažādi pasākumi: dažādas diskusijas, darbnīcas, filmu izrādes un konferences. ‘’Baltijas Praids 2021’’ ir svētīgs pasākums. Mūsu sabiedrībā trūkst iecietības un sapratnes vienam pret otru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums noskatīties TV seriāla ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3. sezonas 8. sēriju ‘’Degsmes uguns’’. Šo seriālu var noskatīties angļu valodā oficiālajā TV kanāla STARZ mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 - The Rapture of Burning on STARZ - Free Trial]. Šo sēriju krievu valodā var noskatīties: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Seriāls ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3 sezona tiešsaistē HD kvalitātē (lostfilmhd.com)]. Kā arī aicinu ikvienam iepazīties ar Japānā notiekošo ‘’Kanamara Matsuri’’ festivālu: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [video no GO2travel YouTube konta ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Šis festivāls Japānā notiek gadu no gada, tas vairo iecietību un saticību Japānas sabiedrībā.
Nedzīvosim naidā. Dzīvosim draudzīgi! Būsim saticīgi un pretimnākoši!
Ar Dievietes Frejas svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#mīlestība #kaisle #DievieteFreja #saticība #draudzība #iecietība #sapratne #LGBT #LGBTI # LGBT+ #BalticPride #BaltijasPraids #AmericanGods #AmerikāņuDievi #STARZ #MīlestībasFestivāls #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs
razbass kalbasovs
22. Decembris 2020 / 13:35
8
ATBILDĒT
Sākumā man radās jautājums par to vai vispār šādam rakstam Jurista Vārdā būtu vieta. Protams, ja redakcija izvēlētos rakstu dzēst, tad mēs piedzīvotu baisu kliegšanu par cenzūru un "normālo" vērtību opresiju vai ko tamlīdzīgu, bet es ne par to. Nevēlos virzīt domu uz autora uzskatu "klusināšanu" vai "bīstamas retorikas slāpēšanu", bet gan vairāk uz to, ka attaisot Jurista Vārda žurnālu es - normālos apstākļos - sagaidu redzēt augstas kvalitātes juridiska rakstura diskursu, nevis kaut kādu tīri personīgo uzskatu vāvuļojumu samērā vulgārā valodā, bez jebkāda juridiska seguma, kuram drīzāk īstā vieta pēc būtības būtu pietiek vietnē.

Aicinu kādu koriģēt mani, ja kļūdos, bet pats neatradu autora rakstā kaut vienu juridiska rakstura argumentu, ko būtu vispār iespējams komentēt; tas, ko es no raksta, šķiet, sapratu, ir, ka autors uzskata, ka "Satversmes tiesa lēma pretlikumīgi, jo tā lēma pretēji maniem uzskatiem".

Tās bija manas sākotnējās domas. "Ko "šis" dara Jurista Vārdā??"
Taču pavērtējot vairāk, sapratu, ka nav jau nemaz tik slikti, jo autors ir izcili iemūžinājis neizdzēšamā formātā šo - kaut ko - savas būtības būtību, kas izcili parāda jaunajiem juristiem (un pārējai pasaulei) - kāds tieši cilvēks viņš ir un ko reāli no viņa var sagaidīt.
Lauris > razbass kalbasovs
27. Decembris 2020 / 06:46
11
ATBILDĒT
"Neatradu autora rakstā kaut vienu juridiska rakstura argumentu" - acīmredzot, vai nu neesi jurists, vai arī esi ar izteikti varavīkšņainu varavīksneni acīs :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 41
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties