16. Februāris 2021 /NR. 7 (1169)
Skaidrojumi. Viedokļi
Covid-19 ierobežošana demokrātijas apstākļos
9
Mg. iur.
Laila Medina
Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece 

Covid-19 ir visaptveroša krīze Covid-19 pandēmija, lai arī primāri ir veselības nozares krīze, ir arī ilgstošs un nepārtraukts izaicinājums ar daudziem nezināmajiem valsts iekārtas stabilitātei un ilgtspējai, un demokrātiska valsts iekārta nav izņēmums. Vinstons Čērčils 1947. gadā ir teicis, ka demokrātija ir sliktākā no visiem valdīšanas veidiem, izņemot visus citus veidus, kas ir šad un tad izmēģināti.1 Šos vārdus raksta ievadam izvēlējos, lai ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Skolnieciņš
26. Februāris 2021 / 10:50
0
ATBILDĒT
Kovid-19 (covid-19) sērga mūsu valstī ilgst jau apmēram gadu. Diemžēl kovid-19 sērga pagaidām nav uzveikta. Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim. Respektēsim šo valdības lēmumu. Cienīsim mūsu valdību. Neļausimies panikai un drūmām domām. Būsim saprotoši un iecietīgi pret mūsu politiķu lēmumiem. Ievērosim visus ārkārtējās situācijas ierobežojumus! Šie ārkārtējās situācijas ierobežojumi ir domāti, lai pasargātu sabiedrību no inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu. Valdība rūpējas par mums. Saglabāsim cerību savās sirdīs. Godāsim Dabas Māti – mūsu mīļoto Dievieti! Atgriezīsimies pie savām pagāniskajām saknēm. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda māla svečturī zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim visvarenās Dabas Mātes svētību. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mums stipru veselību un spēku pārvarēt šo krīzi! Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, Dabas Māte ir mūsu Radītāja. Dabas Māte mūs mīl, viņa nekad nepametīs mūs nelaimē. Lai Dabas Māte mūs svētī! Lai Dabas Māte ir ar mums! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!!!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no svētupītes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#DabasMāte #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #miers #mīlestība #svētupīte
Kas ir demokrātija?
16. Februāris 2021 / 11:56
9
ATBILDĒT
Ak, cik daudz gan mēs varam spriedelēt, ja tik ļoti attālinamies no tā, kas ir demokrātija. Gan pēc vārda demokrātija semantiskās nozīmes, gan arī pēc šī pārvaldes modeļa vēsturiskās izcelsmes demokārtija ir tautas vara. Un nekad cilvēces vēsturē demokrātija nav bijusi tik ļoti aatālināta no tautas varas, kā tas ir šajos laikos.
Nez kādēļ dažāda ranga politiķi un ierēdņi tik kāri runā par tautas atbildību, taču nez kādēļ piemirst par tautas varu kā demokrātijas pirmavotu. Kādu atbildību Jūs varat paģērēt no tautas, kas ir nospiesta ceļos? Tas, ko šobrīd piedzīvojam, ne tuvu nav demokātija, tā tuvojas tirānijai. Taču katrs absurds ir arī labs brīdis, lai noskurinātos un ieraudzītu lietas tādas, kādas tās ir, nevis - kā mums to daiļrunīgi mēģina iegalvot. Kad tauta atcerēsies par savu spēku, tā modīsies, un notiksies, kā savulaik Auseklis rakstīja - gaismu sauca, gaisma ausa, augšā cēlās Gaismas pils!
vox populi > Kas ir demokrātija?
17. Februāris 2021 / 16:37
5
ATBILDĒT
Kā un kad tauta ir "nospiesta ceļos"? Kādas konkrēti ir tautas "ceļos nospiešanas" pazīmes?
Tas, ka frizieri un pavāri principā nemaksā nodokļus, bet tagad pieprasa pabalstus vismaz 1200 uz rokas? Tas, ka valdība, divu populistu partiju piespiesta, dala katram bērnam 500 eiro - arī tām ģimenēm, kur nav neviena bezdarbnieka un algas ir pat pieaugušas?

Saeimas vēlēšanās tauta nomainīja 60% deputātu un atkal ir vīlusies, jo izrādās, ka ddebesmanna no gaisa nekrīt, neskatoties uz to, cik ļoti tautai gribas ticēt vistrulākajiem priekšvēlēšanu solījumiem.
Tautai, kas tavuprāt ir "nospiesta uz ceļiem", vajadzētu beidzot sākt domāt ar galvu, nevis ticēt visiem populistu tirliņiem pēc kārtas, rīkoties atbildīgi, necerēt, ka vienlaikus var būt zemo nodokļi un augsti pabalsti, kā arī atmest vaidēšanu un paskatīties apkārt, lai saprastu, ka mēs dzīvojam tik labi, kā nekad iepriekš, un nevajag to visi sačakarēt.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties