4. Februāris 2014 13:45
Jaunumi / Veselības aprūpe
Tiesībsarga kritiskais viedoklis par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu

"Ņemot vērā augsto nabadzības un sociālās atstumtības risku Latvijā, niecīgo sociālās palīdzības apjomu, likumprojekts un valdības piedāvātā koncepcija nav atzīstama par sociāli taisnīgu un nesamērīgi ierobežo cilvēktiesības," šāds secinājums izriet no tiesībsarga Jura Jansona viedokļa par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu.

Tiesībsargs J.Jansons  ir sagatavojis viedokli par likumprojektu „Veselības aprūpes finansēšanas likums”, un tas nosūtīts Latvijas Republikas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai.

Tiesībsargs secina: "Ņemot vērā augsto nabadzības un sociālās atstumtības risku Latvijā, niecīgo sociālās palīdzības apjomu, likumprojekts un valdības piedāvātā koncepcija nav atzīstama par sociāli taisnīgu un nesamērīgi ierobežo cilvēktiesības. Tā nenodrošina ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu, tā vairos bezdarbnieku un pabalstu saņēmēju skaitu, veicinās sociālo atstumtību un pasliktinās Latvijas iedzīvotāju tā jau kritisko veselības stāvokli."

Tādējādi tiesībsargs aicina Saeimu, vērtējot likumprojektu, ņemt vērā viņa viedoklī norādītos riskus un nepieņemt likumu bez plašākas diskusijas, īpaši uzklausot un izvērtējot veselības aprūpes nozari pārstāvošo NVO viedokļus.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
VESELĪBAS APRŪPE
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties