9. Maijs 2014 07:59
Jaunumi
Var pieteikties Eiropas Parlamenta vēlēšanu novērošanai
Līdz 22.maijam var pieteikties Eiropas Parlamenta vēlēšanu novērošanai.
EK audiovizuālāis serviss

Gatavojoties 24.maija Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, darbu sācis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mācību portāls, kurā vēlētāji un citi interesenti neklātienē var iepazīties ar vēlēšanu un balsu skaitīšanas kārtību vēlēšanu iecirkņos, bet pēc kursa apguves pieteikties par brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem. EP vēlēšanu novērošanai iespējams pieteikties līdz 22.maijam.

Mācību kurss pieejams CVK tīmekļa vietnē www.cvk.lv sadaļā "Brīvprātīgie novērotāji" un sastāv no trīs daļām – "Iecirkņa darbs pirms vēlēšanu dienas", "Vēlēšanu diena" un "Balsu skaitīšana". Katrā no daļām saistošā un viegli uztveramā veidā izstāstīti būtiskākie vēlēšanu iecirkņa komisijas pienākumi, organizējot vēlēšanu iecirkņa darbu un balsu skaitīšanu EP vēlēšanās. Lai padarītu informācijas apguvi vieglāku, kurss papildināts ar interaktīviem elementiem un jautājumiem par apgūto vielu.

Jāuzsver, ka saņemt CVK brīvprātīgā novērotāju pilnvaru var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlēšanu dienā, 24.maijā, būs sasniedzis 16 gadu vecumu, izlasīs CVK mācību kursu, atbildēs uz kursa noslēgumā esošajiem jautājumiem par vēlēšanu norisi vēlēšanu iecirknī un aizpildīs brīvprātīgā novērotāja pieteikuma anketu.

Ņemot vērā izveidotā mācību kursa aktualitāti, ar to aicināti iepazīties ne tikai brīvprātīgie novērotāji, bet arī partiju un partiju apvienību vēlēšanu novērotāji, vēlēšanu komisiju locekļi un darbinieki, kā arī jebkurš interesents, kas vēlas vairāk uzzināt par vēlēšanu iecirkņa darbu un vēlēšanu iecirkņa komisijas pienākumiem.

CVK arī atgādina, ka tiesības novērot 24.maija EP vēlēšanas Latvijā ir 14 partiju un partiju apvienību pilnvarotajiem novērotājiem, kuru deputātu kandidātu saraksti reģistrēti EP vēlēšanām. Vēlēšanu novērotājus drīkst pilnvarot arī pašvaldību vēlēšanu komisijas, tiesības novērot balsošanu un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Par vēlēšanu novērotājiem nedrīkst pieteikt deputātu kandidātus.

Iespēju iedzīvotājiem iesaistīties vēlēšanu novērošanā CVK nodrošina kopš 2010.gada 10.Saeimas vēlēšanām. Mācību portālu EP vēlēšanām CVK izstrādājusi sadarbībā ar uzņēmumu "Interaktīvās tehnoloģijas apmācībai" (INTEA).

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties