19. Februāris 2016 16:59
Jaunumi
Latvijas tiesnešu biedrības paziņojums

Latvijas tiesnešu biedrības viedoklis par publicēto rakstu "Spriedums aiz akla cilvēka muguras – mīklainas avārijas dēļ arestē kontu ar rakstniecei saziedotu naudu".

Iepazīstoties ar interneta vietnē  publicēto rakstu “Spriedums aiz akla cilvēka muguras – mīklainas avārijas dēļ arestē kontu ar rakstniecei saziedotu naudu”, Latvijas tiesnešu biedrība vēlas darīt zināmu sekojošu viedokli.

Kārtību, kādā tiek iztiesātas civillietas, noteic Civilprocesa likums. Likumā ir noteikta kārtība, kādā procesā iesaistītajām personām tiek paziņots par tiesas sēdi.

Ja pastāv likumā noteiktie priekšnoteikumi civillietā ir taisāms aizmugurisks spriedums. Jebkurā gadījumā atbildētājam, kuram šķiet, ka viņa tiesības ir pārkāptas, ir tiesības iesniegt tiesai pieteikumu par tiesvedības atjaunošanu un lietas izskatīšanu no jauna, tai skaitā lūdzot atjaunot termiņu šāda pieteikuma iesniegšanai.

Būtiski ir saprast, ka katrai procesā iesaistītai personai ir pienākums ievērot ar likumu noteiktos procesuālos pienākumus, pretējā gadījumā persona pati kavē vai pat padara neiespējamu savu procesuālo tiesību realizāciju.

No publikācijas satura diemžēl nav gūstama pilnīga un vispusīga informācija par tiesvedības gaitu. Ja persona nav tikusi likumā noteiktajā kārtībā informēta par tiesas sēdi, ir pamats uzskatīt, ka viņas tiesības ir būtiski pārkāptas. Šie fakti ir pārbaudāmi attiecīgu procesuālu darbību ietvaros un to konstatēšana var būt pamats nolēmuma atcelšanai vai lietas izskatīšanai no jauna.

Tiesvedības kvalitāte ir saistīta ne tikai ar tiesas darbu, bet arī ar tiesvedībā iesaistīto personu godprātīgu pienākumu izpildi un tiesību realizāciju.

Tiesas ir radītas iedzīvotājiem, nevis iedzīvotāji tiesām, tomēr procesuālā kārtība lietu iztiesāšanā ir jāievēro visām iesaistītajām pusēm.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties