23. Jūlijs 2020 16:40
Jaunumi
Noslēdzies konkurss par vakanto Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatu

Noslēdzies atklātais konkurss par vakanto Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatu. Apliecinot savas prasmes un kompetences, par konkursa uzvarētāju kļuvis Jānis Ābele. Amata pretendents jau ticies ar nozares ministri Ramonu Petraviču un guvis viņas atbalstu, bet, lai stātos amatā, vēl jāgūst apstiprinājums Ministru kabinetā.

Pirms dalības konkursā Jānis Ābele strādājis ar ES struktūrfondu līdzfinansētajiem IT jomas projektiem. J. Ābele bijis arī administrācijas vadītājs Ekonomikas ministrijā.

No 2016. līdz 2019. gada jūnijam konkursa uzvarētāja darbavieta bijusi Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kur pusotru gadu vadīta Infrastruktūras attīstības departamenta Satiksmes infrastruktūras projektu nodaļa, pēc tam – Vides un Energoefektivitātes departaments, savukārt 2019. gadā J. Ābele kļuvis par šīs iestādes direktora vietnieku ES fondu ieviešanas jautājumos.

Šajā periodā konkursa uzvarētājs papildus amata pienākumiem darbojies arī informācijas tehnoloģiju jomā un izstrādājis izglītojošu datorspēli “Zilbe”, kas attīsta lasītprasmi bērniem.

Vēl iepriekš J. Ābele strādājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur no 2013. līdz 2014. gadam bijis vecākais eksperts Investīciju uzraudzības departamenta Finanšu vadības nodaļā, bet vēlāk divus gadus vadījis šo nodaļu. Pirms tam strādājis Finanšu ministrijas Eiropas Sociālo fondu uzraudzības nodaļā.

J. Ābele Rīgas Stradiņa universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu vadībzinātnē. Potenciālais Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieks teicamā līmenī pārvalda angļu valodu un labi pārzina vācu valodu.

Komentējot atklātā konkursa rezultātu, labklājības ministre un konkursa komisijas priekšsēdētāja Ramona Petraviča atzīmē: “Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai ļoti nepieciešamas pārmaiņas, tostarp, lai turpinātu sākto bāriņtiesu reformu. Jānis Ābele ir cilvēks ar stratēģisku redzējumu, mērķtiecīgs, ar pārmaiņu vadības domāšanu, viņam ir daudz ideju un iniciatīvu. Ceru, ka viņš iestādē ienesīs būtiskas pārmaiņas un spēs īstenot reformas, kuras jau sen bija nepieciešamas.”

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā pretendenti komisijai pamatoja savu motivāciju ieņemt vakanto amatu, atbildēja uz jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbības jomu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību. Uz konkursa trešo kārtu J. Ābele tika izvirzīts kā vienīgais pretendents un šajā konkursa posmā augstā līmenī apliecināja savas vadības kompetences, tādējādi arī kļūstot par konkursa uzvarētāju.

Lai ieņemtu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatu, konkursa uzvarētājam vēl jāsaņem Ministru kabineta apstiprinājums.

Pats amata kandidāts, skaidrojot savu motivāciju kļūt par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieku, norāda: “Mana motivācija nav vienkārši ieņemt šo amatu, bet gan izveidot šo iestādi par mūsdienīgu bērnu un jaunatnes atbalsta un labklājības centru. Vienlaikus arī vēlos palīdzēt Labklājības ministrijai īstenot visas gaidāmās reformas šajā jomā. Uzskatu, ka iepriekš īstenotie starptautiskās sadarbības un Eiropas Savienības fondu projekti man snieguši būtisku pieredzi. Tā būs ļoti vērtīga, vadot un attīstot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, ieviešot tajā dažādus labās prakses principus un mazinot lieko birokrātiju.”

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja labklājības ministre Ramona Petraviča, tās sastāvā bija: Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece un Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa-Bandere. Ar padomdevēju tiesībām piedalījās nodibinājuma “Centra Dardedze” valdes locekle Laila Balode.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties