28. Oktobris 2020 07:40
Jaunumi / COVID-19
Valdība apstiprina ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģiju

Otrdien, 27. oktobrī, notika Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēde, kurā valdība atbalstīja ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģiju un izskatīja citus aktuālus jautājumus, kas saistīti ar vīrusa izplatības mazināšanu un atbalstu nozarēm.

Veselības ministrijas sagatavotās ilgtermiņa Covid-19 infekcijas izplatības kontroles stratēģijas mērķis ir apturēt infekcijas izplatību un samazināt saslimstību, vienlaikus nodrošinot veselības pakalpojumu pieejamību un nepārtrauktību, izglītības procesu klātienē un ekonomisko aktivitāti, kas ir sabalansēta ar noteiktajiem piesardzības pasākumiem. Lai nodrošinātu nozaru saskaņotu rīcību ar ilgtermiņa Covid-19 pārvaldības stratēģiju, ministrijas izstrādās individuālus rīcības plānus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: “Šodien valdībā pieņēmām svarīgus lēmumus, kas nodrošina sabiedrībai saprotamu ilgtermiņa Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanas stratēģiju ar skaidriem scenārijiem, kas ļaus gan valdībai, gan sabiedrībai labāk sagatavoties dažādām iespējamām situācijām. Ņemot vērā, ka atrodamies augsta izplatības riska apstākļus, šobrīd ir īpaši būtiski ievērot veselības drošības prasības – mazgāsim un dezinficēsim rokas, publiskās vietās lietosim sejas maskas un ieturēsiet divu metru distanci, dzīvosim pēc principa – mājas, darbs un svaigs gaiss!”

Valdība lēma atjaunot darba grupu uzņēmējdarbības un nodarbinātības atbalstam, kā arī atbalstīja pasākumus, kas ļaus palielināt testēšanas kapacitāti. Tika atbalstīts arī Veselības ministrijas priekšlikums par piemaksu nodrošināšanu mediķiem, kuri bijuši iesaistīti Covid-19 ierobežošanā.

Sēdē tika uzklausīta arī Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un biedrības “Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” sniegtā informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju, veselības sistēmas kapacitāti un noslodzi un situāciju ģimenes ārstu praksēs saistībā ar Covid-19.

Klātesošie tika iepazīstināti ar informāciju par valsts stratēģisko komunikāciju Covid-19 izplatības pārvaldībai krīzes laikā, kā arī uzklausīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra redzējumu par situāciju informatīvajā telpā saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Tika atbalstīts Aizsardzības ministrijas ziņojums par centralizētu sejas masku un vienreizējo cimdu centralizētu iegādi.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu, valdība lēma, ka no 30. oktobra būs stingrāki ierobežojumi privātos un publiskos pasākumos, tāpat pagarināts laiks, līdz kuram noteikti ierobežojumi attālinātai mācību norisei 7.–12. klasēm un augstskolās. Ierobežojumi pagarināti arī interešu izglītībā un amatiermākslā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties