19. Janvāris 2021 11:12
Jaunumi
MK atceļ R. Irkli no SPRK priekšsēdētāja amata, lai viņš var sākt pildīt valsts kontroliera pienākumus

Šā gada 14. janvārī Saeima apstiprināja Rolandu Irkli valsts kontroliera amatā. Šobrīd R. Irklis ieņem Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja amatu.

Ministru kabinets š.g. 19. janvāra sēdē atbalstīja R. Irkļa atcelšanu no SPRK priekšsēdētāja amata ar 2021. gada 27. janvāri, lai R. Irklis varētu uzsākt valsts kontroliera amata pienākumu pildīšanu pēc iespējas ātrāk. Gala lēmums vēl būs jāpieņem Saeimai.

Likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" ir noteikts, ka SPRK padomes loceklis savā pilnvaru termiņā ir neatceļams, un viņu var atcelt no amata vienīgi izņēmuma gadījumos, kas noteikti likumā. Tostarp Saeima pēc Ministru kabineta priekšlikuma padomes locekli var atcelt no amata pirms viņa pilnvaru termiņa beigām, ja ir saņemts attiecīgās personas iesniegums par atkāpšanos no amata.

Šā gada 14. janvārī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs saņēma R. Irkļa iesniegumu par atkāpšanos no amata sakarā ar ievēlēšanu valsts kontroliera amatā. Pamatojoties uz R. Irkļa iesniegumu, Ekonomikas ministrija sagatavoja un iesniedza izskatīšanai Ministru kabinetā MK sēdes protokollēmuma projektu, atbalstot R. Irkļa atcelšanu no SPRK padomes priekšsēdētāja amata pirms termiņa.

Likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" noteikts, ka padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda priekšsēdētāja norīkots padomes loceklis, bet, ja šāda norīkojuma nav, iepriekšējais priekšsēdētāja norīkotais padomes loceklis. Attiecīgi informācija par padomes locekli, kas pildīs padomes priekšsēdētāja pienākumus līdz jauna priekšsēdētāja iecelšanai, sniegs SPRK. Savukārt, konkursu uz vakanto SPRK padomes locekļa amatu organizēs Valsts kanceleja.

Kā zināms, pašreizējās valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas pilnvaru termiņš beigsies 2021. gada 19. janvārī. Savukārt R. Irkli Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja amatā Saeima iecēla 2016. gada 25. februārī.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties