4. Jūnijs 2021 10:12
Jaunumi
Izmaiņas valdības sastāvā - Saeima apstiprina amatā jaunus iekšlietu, labklājības, ekonomikas un izglītības un zinātnes ministrus

Ceturtdien, 3.jūnijā, Saeima izteica uzticību četriem ministriem - ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA), iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (A/P!), izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (JKP) un labklājības ministram Gatim Eglītim (JKP). 2. jūnijā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš informēja, ka notiks izmaiņas Ministru kabineta sastāvā, panākot vienošanos par galvenajiem valdības darbiem un turpmāko sadarbību. 

Iekšlietu ministres amatā tika apstiprināta Marija Golubeva, kura kopš 2018.gada ir Latvijas Republikas Saeimas deputāte un Saeimas sekretāra biedre. Bijusi arī “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja. M.Golubeva ieguvusi doktora grādu vēsturē Kembridžas Universitātē, maģistra grādu vēsturē Centrāleiropas Universitātē, kā arī bakalaura grādu angļu valodas filoloģijā Latvijas Universitātē.

Izglītības un zinātnes ministriju turpmāk vadīs Anita Muižniece, kura līdz šim bijusi 13.Saeimas deputāte un darbojusies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatā. A. Muižniece arī pati vairākus gadus strādājusi par skolotāju.  Ministre ieguvusi maģistra grādu izglītības zinātnēs, bakalaura grādu pedagoģijā Latvijas Universitātē, kā arī pirmā līmeņa augstāko izglītību uzņēmējdarbības vadībā Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Saeima 3.jūnija ārkārtas sēdē izteica uzticību arī labklājības ministram Gatim Eglītim, kurš līdz šim pildījis Latvijas 13. Saeimas deputāta pienākumus, bijis priekšsēdētājs Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijā. G. Eglītis ir ieguvis augstāko starptautisko attiecību maģistra grādu Vīnes Diplomātijas akadēmijā, Džona Hopkinsa universitātē, ieguvis arī biznesa administrācijas un ekonomikas bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Saeima ekonomikas ministra amatā apstiprināja Jāni Vitenbergu, kurš jau iepriekš strādājis šajā amatā K.Kariņa vadītajā valdībā. Bijis arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs un guvis pieredzi privātajā sektorā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties