2. Septembris 2021 15:54
Jaunumi
LU prestižajā Times Higher Education pasaules universitāšu reitingā divos no pieciem rādītājiem iekļūst pasaules TOP 500
1

Latvijas Universitāte (LU) vienā no prestižākajiem pasaules universitāšu reitingiem Times Higher Education (THE) jaunākajā apkopojumā divos no pieciem rādītājiem iekļūst pasaules TOP 500, kopvērtējumā saglabājot 601.–800. vietu.

Reitings tika izziņots naktī uz 2. septembri THE Pasaules akadēmiskajā samitā. Reitingā pārstāvētas pasaules labākās universitātes, vērtējot to sniegumu piecos rādītājos – studijās, citējamībā, zinātnē, starptautiskajā sadarbībā un sadarbībā ar industriju.

LU uzlabojusi savu rezultātu visās piecās kategorijās. Visaugstākos rezultātus – 469. vietu – LU ieņem zinātniskās darbības novērtējumā, kā arī sadarbībā ar industriju – 499. vieta.

“Noteikti varam būt lepni ar LU novērtējumu šajā prestižajā reitingā, jo, neskatoties uz vērtējamo universitāšu skaita palielināšanos, LU ir stabili saglabājusi pozīcijas. Augstais vērtējums zinātnei ir kārtējais pierādījums, ka Latvijā spējam sagatavot augstas klases speciālistus, kurus respektē un atzīst kolēģi visā pasaulē,” reitinga rezultātus komentē LU rektors Indriķis Muižnieks. 

Rangā kopumā iekļautas 1622 pasaules augstskolas, par 135 vairāk, nekā 2021. gada reitingā.

Reitingā visaugstāk novērtēta Apvienotās Karalistes universitāte – Oksfordas Universitāte (University of Oxford), 2. vietu ieņem Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kalifornijas Tehnoloģiju institūts (California Institute of Technology), 3. vietā – ASV Hārvardas universitāte (Harvard University).

Times Higher Education ir viens no trim pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem, ko publicē jau 18. gadu. Šogad reitingā vērtētas universitātes no vairāk nekā 90 pasaules valstīm, izmantojot zinātnisko sasniegumu informāciju no SCOPUS publikāciju bāzes, gan augstskolu sniegto, gan aptaujās iegūto informāciju. Reitings sniedz plašu un līdzsvarotu augstskolu salīdzinājumu studentu, akadēmiķu, universitāšu vadītāju, industrijas un valsts pārvaldes vērtējumā. Reitinga rezultāti publiskoti 2. septembrī.

 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
vagars
3. Septembris 2021 / 09:37
0
ATBILDĒT
Iedomājieties tenisistu ATP ranga 469.vietā - nepiedalās ne Grand Slam turnīros vai to kvalifikācijā, ne Challenger turnīros, dalība ir tikai ITF Future turnīros, kur tikšana līdz pusfinālam sportistam būtu liels sasniegums.
LU jātiecas augstāk un augstāk, jāatrod veids kā sist pušu Eiropas labākās universitātes.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 268 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties