6. Novembris 2007 /NR. 45 (498)
Diskusija
Tautas ierosināta Saeimas atlaišana: mūslaiku "tiesības uz revolūciju"
2

Par spīti klasiskajai prognozei, ka vienkāršojušos valsti varēs vadīt ikkatra ķēkša (vai, teiksim, ikkatrs slaucējs), valsts pārvalde tomēr kļūst arvien sarežģītāka. To nosaka vairāki faktori, tostarp tas, ka, pieaugot sociālās darbības un nodarbošanās veidu dažādībai, lai īstenotu pārvaldību mūslaiku valstī, ir jāpārzina, jāievēro un jāspēj izmantot pieaugošais tiesību normu apjoms, kas, lai arī sīkā drukā, vairs nav satilpināms uz viena staba. Tāpat jāpilda arvien niansētākas procedūras, lietderīgi izmantojot resursus. Nav vairs 17. gadsimts, kad, piemēram, pirmais zināmais Francijas budžeta projekts tika uzrakstīts uz vienas lapas un sastāvēja no dažām pozīcijām, kas galvenokārt vērstas uz galma tēriņu iegrožošanu.1

Tautas ierosināta Saeimas atlaišana: mūslaiku “tiesības uz revolūciju”

 

Tautas pašnoteikšanās tiesību ievērošana ir neatņemams priekšnoteikums valsts varas leģitimitātes atzīšanai.

 

LL.M Kristīne Jarinovska, Parīzes universitātes doktorante

 

Publikācija iesniegta 12.oktobrī – pirms Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības iniciatīvas par grozījumiem Satversmē.

 

Par spīti klasiskajai prognozei, ka vienkāršojušos valsti varēs vadīt ikkatra ķēkša (vai, teiksim, ikkatrs slaucējs), valsts pārvalde tomēr kļūst arvien sarežģītāka. To nosaka vairāki faktori, tostarp tas, ka, pieaugot sociālās darbības un nodarbošanās veidu dažādībai, lai īstenotu pārvaldību mūslaiku valstī, ir jāpārzina, jāievēro un jāspēj izmantot pieaugošais tiesību normu apjoms, kas, lai arī sīkā drukā, vairs nav satilpināms uz viena staba. Tāpat jāpilda arvien niansētākas procedūras, lietderīgi izmantojot resursus. Nav vairs 17.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arta
12. Novembris 2007 / 09:41
0
ATBILDĒT
:)

Kādas emocijas, kādas emocijas! :) meksikāņu (tfu, franču) ziepjopera :)

Neesmu konstitucionālo tiesību speciālists, bet domāju, ka "Tiesības uz sacelšanos (revolūciju)" konkrētajā kontekstā vairāk lietotas nevis kā konkrēta "sacelšanās un vardarbība", bet kā tautas pamattiesības, kas ir demokrātijas pamatā, un bija arī tās pašas franču revolūcijas pamatā (domāju, tas ir piemērs, vienkārši tiesību zinātnēs plaši lietots un pazīstams). Kaut kā tā.
Aina Z.
6. Novembris 2007 / 11:24
0
ATBILDĒT
Ļoti labs raksts. Žēl, ka tikai tagad šis raksts ir pieejams. Varbūt Latvijas Brīvo arodbiedrības savienība būtu mainījusi savu nostāju un sagatavojusi daudz labāku priekšlikumu.

VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties