11. Novembris 2008 /NR. 43 (548)
Diskusija
Pat ja gribēja kā labāk, sanāca ..
2
Dr.sc.pol.
Valts Kalniņš
sabiedriskās politikas centra "Providus" pētnieks 
Mg.iur.
Gatis Litvins
sabiedriskās politikas centra "Providus" pētnieks 

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 26. pantu Saeimai noteiktiem gadījumiem ir jāieceļ parlamentārās izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Sa­eimas locekļu. 2007. gada 6. septembrī Saeima izveidoja Parlamentārās izmeklēšanas komisiju par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā. 2008. gada 2. oktobrī Saeima uzklausīja komisijas ziņojumu un nolēma pagarināt komisijas darbības laiku. Tomēr paliek atklāts jautājums par to, kas konkrēti ir šīs komisijas uzdevums un vai komisijas līdzšinējais darbs dod pamatu cerēt uz kvalitatīvu ieguldījumu rīcībpolitikas attīstībā tiesu sistēmā.

Tā kā, no vienas puses, tematiski komisijas uzdevums skar svarīgus jautājumus, bet, no otras puses, komisijas dibināšanas iemesls bija tiesnešu iespējamu telefonsarunu satura publikācija, kuras autentiskums ar parlamentārās izmeklēšanas palīdzību nav noskaidrojams, acumirklī nemaz nav viegli noformulēt, ko parlamentārās izmeklēšanas komisija šādā jautājumā var un ko tai vajadzētu noskaidrot un kāds rezultāts no šīs darbības būtu sagaidāms.

 

Parlamentārā izmeklēšana

Kārlis Dišlers savulaik skaidroja: "Ja kādā lietā sakarā ar valdības iestāžu rīcību ir vajadzīgs savākt attiecīgos materiālus un noskaidrot apstākļus, Saeima var iecelt izmeklēšanas komisijas, kurām ir tiesība pieprasīt visas vajadzīgās ziņas un paskaidrojumus no atsevišķiem ministriem, valdības un pašvaldības iestādēm, kā arī uzaicināt attiecīgo valdības iestāžu priekšstāvjus dot paskaidrojumus komisijas sēdēs, noklaušināt lieciniekus un lietpratējus utt.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jurists
15. Novembris 2008 / 19:28
0
ATBILDĒT
Piekrītu autoriem - šāds vadītājs diskriminē ne tikai parlamentāro komisiju nepieciešamību, bet visu Saeimu kā tādu.
Pauls
11. Novembris 2008 / 13:02
0
ATBILDĒT
Vai gaidāms kas cits no Dobeļa vadītas komisijas?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties