8. Februāris 2011 /NR. 6 (653)
Diskusija
Saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanas institūta būtība
2
Mg.iur.
Martins Osis
LU Juridiskās fakultātes doktorants 

Žurnālā "Jurista Vārds" (Nr. 5, 01.02.2011.) tika publicēts raksts "Saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanas problēmas" (turpmāk – Raksts), kura autori A. Pešudovs un V. Vitovskis izklāstījuši savu viedokli attiecībā uz civilprocesa regulējumu saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanā un esošo normu interpretāciju. Ja distancējas no viedokļa izklāsta stila un argumentācijas kultūras aspektiem minētajā Rakstā, arī saturiski autoru viedoklis nav viennozīmīgs. Šajā rakstā tiks sniegts īss autora skatījums uz saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanas institūta būtību un ietverta polemika ar Raksta autoriem, kuru uzskatiem šo rindu autors nepiekrīt.

I. Ieskatam

Latvijas Republikas Civilprocesa likuma1 (turpmāk – CPL) 50. nodaļa ("Saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšana") nosaka kārtību, kādā saistību izpilde panākama daudz vienkāršākā procesuālā kārtībā, ja realizējas visi nepieciešamie priekšnosacījumi.2 Latvijas Republikas Augstākās tiesas (turpmāk – AT) 2010. gada tiesu prakses apkopojumā "Tiesu prakse bezstrīdus piespiedu izpildīšanā" (turpmāk – Prakses apkopojums) precīzi norādīts, ka tas ir atsevišķs tiesvedības veids, kuru raksturo vienkāršots un paātrināts process.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Pīle
14. Februāris 2011 / 11:04
0
ATBILDĒT
Pēk, pēk...
Pelēcis
11. Februāris 2011 / 15:36
0
ATBILDĒT
Man gribētos zināt, vai Oša kungs uzskata, ka Bukovskis piekristu viņa viedoklim? Šāds jautājums rodas, izlasot attiecīgo Bukovska Civilprocesa mācību grāmatas nodaļu, kurā pat ne ar pusplēstu vārdu nav pieminēts, ka akti ir izpildāmi tikai nodrošinātajā daļā un ka pārējā daļā ceļama vispārēja prasība.

P.S.

Nebūšu sīkumains, bet atsauces uz Bukovska grāmatu ir kļūdainas - ir 531.lpp., nevis 504.lpp.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties