Pagājušajā nedēļā plašsaziņas līdzekļi galvenokārt runāja tikai par vienu tēmu – gaidāmo referendumu. Citām ziņām bija grūti nokļūt starp ziņu virsrakstiem. Viena no retajām bija informācija par Satversmes tiesas 14. un 15. februāra tiesas sēdēs izskatāmo jautājumu, kas saistīts ar tiesnešu un prokuroru atalgojuma reformu.
Satversmes tiesa sāka skatīt 2011. gada 8. aprīļa tiesnešu un prokuroru konstitucionālo sūdzību, uz kuras pamata tā paša gada 6. maijā ierosināta lieta Nr. 2011-10-01 "Par Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3. panta septītās daļas, 4. panta otrās daļas un 16. panta pirmās, otrās un trešās daļas, ciktāl tās attiecas uz tiesnešiem (zemesgrāmatu tiesnešiem) un prokuroriem, 4. panta devītās daļas, 6.1 panta, 6.2 panta, 14. panta pirmās daļas piektā teikuma, 15. panta septītās daļas, pārejas noteikumu 8.4 punkta, likuma "Par tiesu varu" 89.11 panta 9.1 daļas un 2010. gada 16. decembra likuma "Grozījumi likumā "Par tiesu varu"" 4. punkta un 10. punkta, kā arī 2010. gada 16. decembra likuma "Grozījumi Prokuratūras likumā" 2. punkta, 5. punkta daļā par 55. panta trešās daļas izslēgšanu, 6. punkta daļā par 57.1 panta ceturtās daļas, 57.2 panta un 57.5 panta izslēgšanu, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.