28. Augusts 2012 /NR. 35 (734)
Diskusija
Kā līdzsvarot sabiedrības intereses zināt un personas datu aizsardzību publiski pieejamos reģistros
2

2012. gada 26. jūnija "Jurista Vārdā" tika publicēts Māra Ruķera raksts "Kā izpaužas tiesības uz personas datu aizsardzību publiski pieejamā reģistrā", kura ievadā autors norāda: "Raksts varētu būt gan aizsākums turpmākām publikācijām par personas datu aizsardzības principu ievērošanu dažādu valsts reģistru darbībā, gan arī pamudinājums attiecīgo iestāžu amatpersonām sākt iekšējas diskusijas par valsts informācijas sistēmu regulējošo normatīvo aktu pilnveidošanas aspektiem valstī kopumā." Šīs M. Ruķera prognozes bijušas tālredzīgas, jo pēc viņa publikācijas "Jurista Vārda" redakcija saņēma žurnāla lasītāju aicinājumus neatstāt novārtā rakstā skarto būtisko tēmu un tās sakarā uzklausīt vēl citus viedokļus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
kā parasti
29. Augusts 2012 / 10:13
0
ATBILDĒT
Man patīk, ka visi rakstu izlasīja un tikai atbild, ka jāsāk diskusija un pārējais viss kaut kāda ūdens liešana
Seskis
28. Augusts 2012 / 09:12
0
ATBILDĒT
Piekrītu rakstā paustajam viedoklim, ka nodrošināt publiskā reģistrā fiziskas personas datu aizsardzību ir neiespējami. Praksē to varētu definēt tā - personas tiesības uz savu datu aizsardzību beidzas tur, kur sākas citas personas interese par aizsargājamiem datiem. Nerunāšu par tādiem banāliem gadījumiem, kad tiesas vai kādas citas iestādes darbiniece ievāc informāciju par savu noskatīto potenciālo otro pusīti - Personas datu pārlūkā ielūkojas, lai pārbaudītu, vai nav precējies,kas tēvs, māte, citi radinieki, paskatās Uzņēmumu reģistrā,- vai ir daļas kādā uzņēmumā, ielūkojas Zemesgrāmatā un pat CSDD reģistrā, ar kādu mašīnu brauc. Atlikušo info ievāc sociālajos portālos un to visu vētraini apspriež ar draudzenēm un kolēģēm, lai izvērtētu, vai potenciālais upuris ir uzmanības vērts.

Tomēr ir gadījumi, kad pat daudz pieredzējušais Seskis ir pārsteigts. Piemēram, pagājušajā nedēļā uz fiksēto telefonu dzīvoklī saņēmu zvanu, kurā kaut kādas nesaprotamas firmas pārstāve informēja, ka viņas rīcībā esot visi mani medicīniskie dati un analīžu rezultāti, ieskaitot rentgenuzņēmumus un diagnozes, un vai es nevēloties piedalīties jauna medikamenta testēšanā, kurš esot par brīvu un vēl nav laists apgrozībā, jo manas saslimšanas esot atbilstošas konkrētā medikamenta iedarbības profilam.Telefoniskas piekrišanas gadījumā medikaments tikšot nosūtīts ar pasta starpniecību uz manu deklarēto dzīvesvietu.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties