9. Jūlijs 2013 /NR. 27/28 (778/779)
Numura tēma
Komerclikuma aktuālo – antireiderisma grozījumu būtība
3

Pagājušās nedēļas pirmdienā, 1. jūlijā, stājās spēkā apjomīgi grozījumi Komerclikumā, kas tika jo īpaši gaidīti, cerot, ka ar to palīdzību izdosies risināt tā sauktā reiderisma problēmu Latvijā. Tādējādi Komerclikums ir pilnveidots un papildināts ar jaunām normām, radot arī augsni jaunām diskusijām par šā tiesiskā regulējuma būtību un piemērošanas praksi.

Tā kā aizritējusi vien nedēļa, kopš minētie grozījumi ir īstenojami dzīvē, vēl pāragri izsmeļoši un kvalitatīvi spriest par visiem ieguvumiem un arī juridiskām nepilnībām, kas izriet no jaunās kārtības. Tādēļ šajā "Jurista Vārda" speciālajā numurā, kas no pirmā līdz pēdējam vākam veltīts komerctiesībām, saistībā ar Komerclikuma aktuālajiem jauninājumiem publicējam gan dažus viedokļus, kuri var kalpot par vielu pārdomām un tālākām diskusijām, gan arī vēršam uzmanību uz būtiskākajām izmaiņām saistībā ar tā sauktajiem antireiderisma grozījumiem, vienlaikus sniedzot praktiski noderīgu skaidrojumu par turpmāko dalībnieku reģistra nodalījuma, tā noformēšanas un iesniegšanas kārtību Uzņēmumu reģistrā.

Minētās aktualitātes šajā speciālizdevumā papildina daudzi raksti jeb referāti, kas šā gada 30. maijā nolasīti Tieslietu ministrijas un Latvijas Universitātes rīkotajā ikgadējā komerctiesību konferencē. Tā šogad bija veltīta komerctiesību jomas galveno problēmu un iespējamo risinājumu apzināšanai.

Kā jau minēts, 2013. gada 2. maijā Saeimā trešajā lasījumā tika pieņemti un 2013. gada 1. jūlijā stājās spēkā apjomīgi grozījumi Komerclikumā (likumprojekta Saeimas reģ. Nr. 283/Lp11), kas galvenokārt vērsti uz komerctiesiskās vides drošības uzlabošanu (tiek saukti arī par antireiderisma grozījumiem).

Pēdējo gadu laikā sabiedrībā bija aktualizējies jautājums par reiderismu jeb komersanta prettiesisku sagrābšanu. Par to liecināja Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra prakse (saņemtie iesniegumi, sūdzības un galvenā valsts notāra lēmumi), raksti un informācija plašsaziņas līdzekļos, kā arī Tieslietu ministrijā saņemtās sūdzības un iesniegumi. Ministru kabinets ar 2012. gada 16. februāra rīkojumu apstiprināja Valdības rīcības plānu, kurā kā viens no prioritāriem jautājumiem tika noteikts uzdevums veikt pasākumus investoru tiesiskās aizsardzības stiprināšanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
DP
9. Jūlijs 2013 / 09:48
0
ATBILDĒT
Grozījumi nesasniedz mērķi, jo blēdim ir vienalga - viltot tikai dalībnieka parakstu, vai arī notāra apliecinājumu. Beigās tik un tā nonāks tiesa, kura Latvijā nestrādā, un kuru arī vajadzēja sakārtot, ja kāds patiešām grib atrisināt šo problēmu.
Gunārs
9. Jūlijs 2013 / 09:45
0
ATBILDĒT
Problēmu var atrisināt vieglāk - uzliekot par pienākumu notāram nogādāt šīs ziņas pašam. Nebūs viltošanas iespējas.
DP
9. Jūlijs 2013 / 09:24
0
ATBILDĒT
Grozījumi nesasniedz mērķi, jo blēdim ir vienalga - viltot tikai dalībnieka parakstu, vai arī notāra apliecinājumu. Beigās tik un tā nonāks tiesa, kura Latvijā nestrādā, un kuru arī vajadzēja sakārtot, ja kāds patiešām grib atrisināt šo problēmu.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties