22. Oktobris 2013 /NR. 43 (794)
Numura tēma
Preambula kā Latvijas valstiskuma nostiprināšanas priekšnoteikums
Dr.iur.
Ilma Čepāne
Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja 

Pirms gada Valsts prezidenta izveidotā Konstitucionālo tiesību komisija (KTK) izstrādāja atzinumu "Par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem un neaizskaramo Satversmes kodolu". Šajā atzinumā, balstoties uz moderno konstitucionālo tiesību teoriju, KTK pārliecinoši pierādīja, ka pastāv neaizskarams Satversmes kodols, kas atspoguļo Latvijas valsts konstitucionālo identitāti.

Tobrīd Juridiskā komisija apsprieda vairāku Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības un Zaļo un Zemnieku savienības priekšlikumus, kas bija tapuši, reaģējot uz otras valsts valodas ieviešanai rīkoto referendumu, un kuri paredzēja aizsargāt Latvijas konstitucionālos pamatus, Satversmes tekstā nosakot tās mūsu valstiskuma vērtības, kuru grozīšana nebūtu pieļaujama. Nedz man, nedz daudziem maniem kolēģiem Saeimā nebija nekādu šaubu, ka neaizskaramais Satversmes kodols pastāv, taču diskusijas raisījās par to, kā to varētu atspoguļot Satversmē.

KTK 2012. gada 17. septembra atzinumā tika izvirzīti vērā ņemami priekšlikumi Satversmes kodola atspoguļošanai Satversmes tekstā. Pievienojos KTK domām, ka šobrīd piemērotākais risinājums ir Satversmes grozīšana, pievienojot tai izvērstu preambulu, kurā tiktu atspoguļoti Latvijas valsts mērķi, darbības pamatprincipi un Latvijas konstitucionālā identitāte.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties