21. Oktobris 2014 /NR. 41 (843)
Diskusija
Valsts varas pārstāvji, juristi, uzņēmēji – pret reiderismu
24

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras plaši apmeklētā pretreiderisma konference septembra beigās bija apliecinājums tēmas svarīgumam un nopietnām bažām par nelikumīgu, neētisku vai agresīvu rīcību biznesa vidē.

Visi konferences referenti – Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska, "Nordic Partners Properties" valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja, Ārvalstu investoru padomes pārstāvis, zvērināts advokāts Māris Vainovskis, Latvijas komercbanku asociācijas konsultants Kazimirs Šļakota un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks Mārtiņš Zemītis – piekrita prezentācijas pārveidot rakstu formātā un publicēt speciālā "Jurista Vārda" numurā, kas veltīts reiderisma problēmai.

Šajā numurā publicējam arī Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča, tieslietu ministra Gaida Bērziņa, ģenerālprokurora Ērika Kalmeiera, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka, zvērinātu advokātu Filipa Kļaviņa un Ivara Gruntes, Uzņēmumu reģistra galvenās valsts notāres Gunas Paideres un Latvijas Notariāta institūta direktora Gata Litvina viedokļus par to, kādi priekšnoteikumi nepieciešami, lai novērstu reiderismu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās konferences viens no pamata secinājumiem: reiderisma gadījumu novēršanai nav un nevar būt viens brīnumlīdzeklis. Lai novērstu vai pēc iespējas samazinātu reiderisma kaitīgo ietekmi ekonomikā, nepieciešams komplekss risinājums uzņēmuma prettiesiskai pārņemšanai.

Tāpēc, iespējams, "Jurista Vārdā" publicētie viedokļi un raksti sekmēs likumdevēja, izpildvaras, tiesu varas, uzņēmumu un dažādu profesionālo organizāciju vadītāju sadarbību, izstrādājot vadlīnijas reiderisma novēršanai – šādu ieceri ir apņēmies realizēt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents Aigars Rostovskis.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
24 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Edgars Liepiņš
23. Oktobris 2014 / 08:14
5
ATBILDĒT
SHĒMAS REZULTĀTĀ PARĀDNIEKI TIEK VAĻĀ NO DAUDZMILJONU SAISTĪBĀM PRET BANKU, PATUROT SAVĀ ĪPAŠUMĀ BIROJA ĒKU RĪGAS CENTRĀ, KAS UZCELTA PAR AIZDOTO, TĀTAD, BANKAS NOGULDĪTĀJU NAUDU.

KĀ VALSTS VAR PIEĻAUT ŠĀDU SHĒMU PASTĀVĒŠANU UN VEIKSMĪGU ĪSTENOŠANU?

http://www.pretkorupciju.lv/lv/swedbank-pieredze
Magone > Edgars Liepiņš
24. Oktobris 2014 / 10:29
1
ATBILDĒT
Vēl labāks ir raksts "Shēma pie Ķīšezera" 22.oktobra žurnālā IR. Arī par daudzmiljonu saistībām. Un šādi cilvēki sēž pie koalīcijas sarunu galda. Žurnālisti visu saprot, bet tiesneši, Maksātnespējas administrācija, VID utt. neko neredz un nesaprot.
Žirafe > Edgars Liepiņš
23. Oktobris 2014 / 14:47
2
ATBILDĒT
Nu nekliedz tak tik dikti. Capus lieto tikai psihopāti vai četrpadsmit gadīgas meitenes.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 21
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties