Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas ir darīts viss, lai atjaunotu arī Latvijas tiesību sistēmu – izveidota tiesu sistēma, atjaunots Civillikums, izdoti daudzi jauni likumi un Ministru kabineta noteikumi utt. Turklāt ir notikusi ne tikai Latvijas tiesību sistēmas atjaunošana, bet arī attīstīšana, sekojot mūsdienu nepieciešamībām un situācijas maiņai, pieņemot pavisam jaunus likumus vai grozot esošos likumus. Šīs kopējās, visnotaļ pozitīvās ainas vidū izceļas divi likumi – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (LAPK) un Latvijas Sodu izpildes kodekss –, kam līdz šim savā ziņā ir izdevies izsprukt šīm pārmaiņām.
Noteikti būtu aplami apgalvot, ka LAPK visus šos gadus būtu bijis aizmirsts – tieši pretēji, LAPK ir viens no visbiežāk grozītajiem likumiem, kas līdz šim brīdim ir piedzīvojis teju 150 grozījumus, kas ir attiekušies gan uz procesu, gan arī uz materiālajām normām.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.