15. Novembris 2016 /NR. 46 (949)
Numura tēma
Jauna sega “salāpītā lupatu deķa” vietā
4
Ceļā uz Administratīvo pārkāpumu procesa likumu un administratīvo pārkāpumu tiesību dekodifikāciju

Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas ir darīts viss, lai atjaunotu arī Latvijas tiesību sistēmu – izveidota tiesu sistēma, atjaunots Civillikums, izdoti daudzi jauni likumi un Ministru kabineta noteikumi utt. Turklāt ir notikusi ne tikai Latvijas tiesību sistēmas atjaunošana, bet arī attīstīšana, sekojot mūsdienu nepieciešamībām un situācijas maiņai, pieņemot pavisam jaunus likumus vai grozot esošos likumus. Šīs kopējās, visnotaļ pozitīvās ainas vidū izceļas divi likumi – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (LAPK) un Latvijas Sodu izpildes kodekss –, kam līdz šim savā ziņā ir izdevies izsprukt šīm pārmaiņām.

Noteikti būtu aplami apgalvot, ka LAPK visus šos gadus būtu bijis aizmirsts – tieši pretēji, LAPK ir viens no visbiežāk grozītajiem likumiem, kas līdz šim brīdim ir piedzīvojis teju 150 grozījumus, kas ir attiekušies gan uz procesu, gan arī uz materiālajām normām.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
kārtējais "brīnums"
21. Novembris 2016 / 10:32
1
ATBILDĒT
Pārlasīju likuma projektu pateicoties JV numuram un tagad brīnos par nejēdzībām jaunajā projektā. Ikdienā saskaros un strādāju ar esošo LAPK, kur jau tik daudz izmaiņu, ka galva griežas. Bet visas izmaiņas ir tapušas sakarā ar nepieciešamību! Kā var likumprojekta anotācijā apgalvot, ka „(..)iespēja soda uzlikšanu pārsūdzēt augstākā iestādē sevi attaisno kā iespēja iestādei labot pašai savas pieļautās kļūdas (..)” un liegt to iestādei darīt?! Kur ir augstākai iestādei paredzēta iespēja atcelt lietu un nodot to jaunajai izskatīšanai piemērām, sakarā ar cietušā tiesību piedalīties lietas izskatīšanā neievērošanu? Cietušais iesniedz sūdzību par to, ka netika aicināts uz lietas izskatīšanu un ko darīt? Atcelt lēmumu un izbeigt lietu pārkāpējam par labu? Ko darīt rakstveida procesā, ja lietu ir jāskatās no jauna?
Kur ir aizskartās mantas īpašnieka iespēja pārsūdzēt lēmumu daļā par savu mantu?! Vai atkal gaidīsim Satversmes tiesas spriedumu šajā sakarā? Rodas iespaids, ka likumu ir izstrādājis tas, kam ne mazāka sakara ar to piemērošanu šobrīd nav un vīzijas par to kā notiek lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās arī.
!
16. Novembris 2016 / 14:37
0
ATBILDĒT
Tas ir latviski: http://www.tezaurs.lv/#/sv/izsprukt
!
16. Novembris 2016 / 14:22
0
ATBILDĒT
Tas ir latviski: http://www.tezaurs.lv/#/sv/izsprukt
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties